Tiesa.com   |   LNK   |   2015-03-31

Lietuva stoja į kovą su norvegais dėl septynmečio Gabrieliaus

  
Lietuva stoja į kovą su norvegais dėl septynmečio Gabrieliaus
© Facebook.com
Gabrieliaus mama Gražina nenuleidžia rankų ir bando sugrąžinti sūnų į Lietuvą.
Mama domėjosi, kokie jos šansai atgauti sūnaus globą bei ką ji turėtų padaryti, kad taip nutiktų.

Septynmečio lietuvio Gabrieliaus istorija girdėta jau daugeliui lietuvių. Niekas nei Lietuvoje, nei užsienyje dar neužmiršo, kaip Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnyba „Barnevernet“ nusprendė, kad berniuku jo motina pasirūpinti negali ir vaikas buvo perduotas norvegų globėjų šeimai.

Dabar Gabrieliaus mamai Gražinai Leščinskienei sužibo viltis susigrąžinti sūnų arba bent jau pasiekti, kad mažametis lietuvis grįžtų į tėvynę, kur savo anūką norėtų ir galėtų auginti močiutė, G. Leščinskienės mama.
Žiniasklaida pranešė, kad mama po jai nepalankaus teismo sprendimo rankų nenuleido ir apskundė teismo sprendimą dėl vaiko atėmimo ir draudimo su juo matytis. Mama taip pat domėjosi, kokie jos šansai atgauti sūnaus globą bei ką ji turėtų padaryti, kad taip nutiktų.
 
Manoma, kad vaikas galėtų būti gražintas į šalį, jeigu to paprašytų Lietuvos valstybė. Specialistų teigimu, Norvegija tokiu atveju neturėtų kitos išeities, kaip tik grąžinti Lietuvos pilietį.
 
„Mes tik po metų galime čia kreiptis į teismą. Kol kas susitikimų mums neduoda, nes, atseit, yra pavojus, kad jis gali užsiminti ir prasitarti, kur yra. netgi telefonu neleidžia pasikalbėti. Jie tik pasakė, kad jei valstybė paprašytų ar pareikalautų grąžinti vaiką, tai jie tada būtų bejėgiai. Jau yra buvęs toks pavyzdys su Indija, jie privalėjo grąžinti“, – telefonu LNK televizijos „Žinioms“ sakė G. Leščinskienė.
 
Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, mūsų šalies diplomatai deda visas pastangas, kad Lietuvos pilietis būtų grąžintas į tėvynę. Dėl Gabrieliaus globos Vaikų teisių tarnyba jau išsiuntė užklausą Norvegijai.
 
Norvegijos teismas sprendimą, ar vaikas gali būti grąžintas motinai, paskelbs birželį.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Nusikaltimai, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai