tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-06-09

Lietuva nenori karo su Rusija

  
Lietuva nenori karo su Rusija Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kviečia Vakarų politikus neprarasti ryžto.
Rusija yra mūsų kaimynė ir mes būtumėme visiški bepročiai, jeigu norėtumėme konflikto su ta šalimi.

Lietuva nenori kariauti su Rusija, tačiau dialogas turi būti abipusis. Šiomis dienomis, pasak mūsų šalies politikų, gerų santykių su agresyvia kaimynine šalininkai, atrodo, to siekia bet kokia kaina.

„Mes esame paskutiniai iš tų, kurie nori konfrontacijos. Mes norime normalių santykių, Rusija yra mūsų kaimynė ir mes būtumėme visiški bepročiai, jeigu norėtumėme konflikto su ta šalimi, bet grįžimas į normalius santykius turi būti pagrįstas tam tikrų sąlygų įvykdymu“, - Kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kurį citavo portalas delfi.lt.
Tiesa, politikas pažymėjo, kad bendraujant su Rusija reiktų nepamiršti toje šalyje veikiančio milžiniško propagandos mechanizmo. L. Linkevičius įsitikinęs, kad su Rusija reikia siekti normalaus bendradarbiavimo, tačiau politikams ir diplomatams reiktų galvoti ne tik apie santykių gerinimą, bet ir šiandienos kontekstą. Ir ypač sudėtingą Ukrainoje vykstantį karinį konfliktą.
 
„Mums nereikia nukirsti bendravimo kanalų, kad išspręstumėme krizines situacijas, bet tie beprasmiai aukšto lygio vizitai su nuotraukomis kuria nuotaiką, kad vėl įprastas bendradarbiavimas vyksta, nors tai nėra tiesa“, - sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
 
L. Linkevičius įsitikinęs, kad Vakarai privalo demonstruoti ryžtą ir pasitikėjimą savo jėgomis telkdamiesi prieš Rusijos agresiją. Diplomatas įsitikinęs, kad ir mažas Vakarų žingsnis atgal Rusijos bus traktuojama kaip didelė pergalė.
 
  

Žymos: Rusija

Komentarai

Naujausi straipsniai