tiesa.com   |   2014-01-13

Lietuva mini sausio 13-ąją

  
Lietuva mini sausio 13-ąją „Neužmirštuolės“ akcijos simbolis.

Lietuvoje liepsnoja laužai ir žvakės sostinės Antakalnio kapinėse. Žmonės tylos minute dalyvaudami iškilminguose renginiuose pagerbė 1991-aisiais sausio 13-ąją nuo sovietų kareivių kulkų ir tankų žuvusius kovotojus už laisvę.

 Skaičiuojama, kad sužeistųjų skaičius viršijo 700, dar 52 žmonės buvo pašauti. Tais metais aukų buvo 14. Trylika vyriškių ir Loreta Asanavičiūtė. Dviem jaunuoliams buvo vos 17-iolika, keli neseniai perkopę dvidešimt. Žuvo ir vyresni, sulaukę 35-erių ir keturiasdešimties, penkiasdešimt metų. Kraujas nors ir išgąsdino, tačiau neišblaškė tūkstančių laisvės gynėjų, kurie būrėsi prie vėliau okupantų užimto Televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastatų, Seimo rūmų. Visi jie, susikibę rankomis, buvo taikios, dainuojančios revoliucijos dalyviai, kuriuos lydėjo pergalė.
Šiemet žuvusiems atminti organizuoti ne tik vieši renginiai ir jau tradiciniais tapę minėjimai su dainomis ir kalbomis. Socialiniame tinkle „Facebook“ sparčiai ir plačiai paplito „Neužmirštuolės“ akcija, kurios sumanytojai ragino neužmiršti, kodėl esame laisvi. Visi norintieji savo profilyje įkėlė neužmirštuolės nuotrauką, dalinosi sausio 13-oios dienų prisiminimais.
 
Dalinamės „Neužmirštuolės” iniciatyvos autorių video, kuriame žymūs visuomenės veikėjai, meno ir politikos atstovai, vaikai pasakoja, kodėl Sausio 13-ąją įsisega Neužmirštuolę.
 

  

Žymos: Lietuvos nepriklausomybė, Sausio 13-oji,

Komentarai

Naujausi straipsniai