Parengė Vilis Normanas   |   2010-06-03

Lietuva – homofobiška šalis

  
Lietuva – homofobiška šalis

Tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“ 2009 metais Lietuvą įsidėmėjo dėl nustatyto jos dalyvavimo steigiant slaptus CŽV kalėjimus ir Seimo priimto Nepilnamečių apsaugos įstatymo, kurį kritikai vadino homofobišku.

-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

Jeigu pirmuoju atveju gandai buvo paneigti, tai antruoju – net prezidentės veto nesutrukdė Lietuvai sužibėti pasaulyje, kaip atsilikusiai valstybei.

 

„Įstatymas įsigaliojo 2010 metų kovą, ir mokyklose, viešose vietose bei žiniasklaidoje uždraudė skelbti informaciją, kuria „propaguojami homoseksualūs, biseksualūs ar poligaminiai santykiai“, ir ji yra prieinama vaikams. Įstatymas buvo kritikuojamas kaip įteisinantis homofobiją ir pažeidžiantis saviraiškos laisvę ir laisvę nuo diskriminacijos“, – rašoma „Amnesty International“ ataskaitoje.

 

Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktoriui Henrikui Mickevičiui nekelia nuostabos tai, kad Lietuva pateko į pasaulinę „Amnesty International“ 2009 metų ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį pasaulyje. Pasak jo, Lietuva nuosekliai siekia tokio „pripažinimo“.

 

H. Mickevičius BNS komentuodamas šią ataskaitą pažymėjo, kad didelių tarptautinių organizacijų metinės pasaulinės žmogaus teisių ataskaitos yra ir tam tikras politinis dokumentas, kuriame Lietuva, būdama maža ir nereikšminga šalis, pagal susiklosčiusią praktiką apskritai neturėtų būti. Tai, kad Lietuva ataskaitoje yra minima neigiamame kontekste, anot jo, nepraeis be politinių ir ekonominių pasekmių ir turės įtakos šalies įvaizdžiui.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai