Tiesa.com inf.   |   2011-11-08

Lietuvą dėl geresnių darbo ir gyvenimo sąlygų paliktų 70 proc. gyventojų

  
Lietuvą dėl geresnių darbo ir gyvenimo sąlygų paliktų 70 proc. gyventojų Lietuvius tėvynėje sulaikytų tik geresnė ekonominė padėtis.

Jei užsienyje darbo ir gyvenimo sąlygos būtų puikios, šalį neapibrėžtam laikotarpiui paliktų net 70 proc. lietuvių, rodo personalo atrankos kompanijos „Grafton Recruitment“ atlikta apklausa.

Pagal šį rodiklį Lietuva kartu su Rumunija, iš kurios emigruoti sutiktų 73,2 proc. gyventojų, pirmauja tarp šešių tirtų Rytų Europos šalių. Tokiam poelgiui taip pat pasiryžę būtų 65,6 proc. vengrų, 64,3 proc. slovakų, 61,9 proc. lenkų ir 51,4 proc. čekų. Tyrimo duomenimis, sprendžiant dėl naujo darbo 36,7 proc. respondentų Lietuvoje svarbiausias atlyginimas, 34,2 proc. - pareigos ir atsakomybė, 16,2 proc. - galimybė tobulėti. Šiuo požiūriu Lietuvos darbo rinkos situacija primena Rumunijos ir Vengrijos, kur atlyginimas svarbiausia taip pat maždaug trečdaliui respondentų. Lenkijoje, Slovakijoje ir Čekijoje atlyginimas svarbiausia maždaug pusei apklaustųjų.
Paklausus apie aplinkybes, kurios juos paskatintų neišvykti iš šalies, net 35,9 proc. Lietuvos respondentų įvardino gerą ekonominę situaciją - tai didžiausias rodiklis tarp visų tirtų šalių. Taip pat svarbi priežastis, tiek lietuvius, tiek kitų valstybių apklaustuosius skatinanti likti, yra šeima.
 
„Grafton Recruitment“ vadovės Dianos Mečanecaitės teigimu, didelė emigracija iš Rytų Europos valstybių yra ilgalaikė tendencija. Dėl to verslas turės prisitaikyti, keisdamas darbuotojų paieškos principus ir modifikuodamas savo pasiūlymus taip, kad būtų išlaikyti vietos specialistai, o kur jų trūksta - pritraukti užsienio.
 
Vasaros pabaigoje atliktoje apklausoje iš viso dalyvavo 5500 Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos gyventojų.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai