Tiesa.com   |   2015-11-11

Liberalė afroamerikietį viešai pavadino negru

  
Liberalė afroamerikietį viešai pavadino negru
© Facebook.com
„Facebook” lūžta nuo Dalios Teišerskytės memų.

Liberalė Dalia Teišerskytė – šių dienų įžymybė ir interneto memų populiariausia herojė. Garbaus amžiaus seimo narė tokio titulo užsitarnavo afroamerikietį pavadinusi negru ir palyginusi jį su klozetu.

Šį gėdingą palyginimą, kuris išaugo į skandalą, D. Teišerskytė rėžė dalyvaudama Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės posėdyje.
„Kai skridau ir pasaulio parlamentarų ir kitų šalių parlamentarai skrido kaip priklauso, kaip žmonės, o man teko sėdėti tarp negro ir klozeto, tai yra afroamerikiečio, ir abu jie kvepėjo vienodai. Kitų šalių parlamentarai praeidami klausė manęs, kodėl aš čia sėdžiu, gal man bloga, man buvo gėda už mūsų valstybę“, - vieną savo komandiruotę prisiminį moteris.
 
Portalo delfi.lt žurnalistams pasiteravus, ar nemano, kad pasakyti žodžiai įžeidžiantys, o jos pasisakymas yra rasistinis, D. Teišerskytė savo žodžių neišsigynė ir tvirtino dėl pasisakymo nesigailinti. Jai apmaudu tik, kad tuomet lėktuve ji nedavė afroamerikiečiui į nosį.
 
„Jis buvo prisisisiojęs į kelnes, todėl ir kvepėjo vienodai. Ir dar leido kvapus visokius. Ir buvo girtas. Ir dėjo galvą man ant peties, žvengė kaip kumelys. Tai čia yra padoru? Kaip jį galima pavadinti padoriai, kai jis taip elgėsi? Man reikėjo atsistoti ir trenkti jam į nosį. Ir šiandien tikrai gailiuosi, kad to nepadariau. Ar tai būtų afroamerikietis, ar afroparyžietis, bet vyras neturi teisės taip elgtis sėdėdamas šalia pagyvenusios moters“, - dėstė savo įsitikinimus politikė.
 
Pagyvenusi moteris buvo nusiteikusi bendrauti, tad savo nuomonę dėstė ir toliau. Be to ji pridūrė, kad kalbos, jog negras yra rasistinis įžeidimas, jai atrodo juokingos.
 
„O kas jie yra? Afroparyžiečiai? O „Dėdės Tomo trobelėje“ irgi juos vadina afroamerikiečiais? Arba Tomo Sojerio knygoje? Arba visas pasaulis? Aš manyčiau, kad pirmiausia išmokime ggerbti patys save ir būkime orūs lietuviai. Kita vertus, pasakiau vienintelį sakinį: „Sėdėjau šalia negro lėktuve. Aš ne jam pasakiau, ne jam į nosį spjoviau. Tik vieną sakinį pasakiau. Nedarykite iš to komedijų“, - ragino progą patylėti praleidusi liberalė.

 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai