Žinių radijas ir Tiesa.com inf.   |   2015-09-02

Lenkų mažumos vaikai vietoje mokyklos išsiųsti į bažnyčią

  
Lenkų mažumos vaikai vietoje mokyklos išsiųsti į bažnyčią Protestuodami lenkų mažumos atstovai neleidžia vaikų į mokyklą.

Dalis mokyklų tėvų forumo atstovų kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcija ragina tėvus neleisti savo vaikų į mokyklas ir vietoje pamokų rinktis maldai. Protesto organizatoriai siekia, kad lenkų mokyklose būtų įvestas privalomas lenkų kalbos egzaminas, panaikintas suvienodintas lietuvių kalbos egzaminas, taip pat padidintas mokinio krepšelis tautinių mažumų mokykloms.

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė, kai kurie tautinių mažumų politikai, eskaluodami švietimo problemas, taip nori susikrauti politinį kapitalą, tačiau labai abejotina, ar nori spręsti tas problemas.

„Liūdniausia tai, kai, atvirai pasakysiu, į tokius politinius žaidimus įpainiojami vaikai, kai mėginama jiems įbrukti plakatus, reikalaujančius to, kuo tikrai negali skųstis Lietuvos tautinės bendrijos. Žinoma, yra problemų, spręstinų klausimų. Tai ne tik švietimas, bet ir pavardžių rašymas. Tačiau negalima teigti, kad padėtis yra diskriminuojanti ar čia kažkokia priespauda būtų. Labai abejoju, ar tie politikai, kurie taip nori susikrauti politinį kapitalą, nori spręsti tas problemas. Nes jie iš tikrųjų tada prarastų pagrindą, ant kurio stovi jų politinė platforma, prarastų priežastis egzistuoti. Jie, žinoma, nebus sąjungininkai, sprendžiant tokius klausimus”, - kalbėjo ministras.

Anot jo, aitrinti situaciją, skatinti kažkokias aistras – taip pat yra politinės veiklos būdas. “Gal kai kam jis patinka, bet manau, kad mes nesivelsim į šitas diskusijas, nuosekliai spręsim šiuos klausimus, kaip ir iki šiol. Kalbėti galima tik su tais, kurie klauso ir girdi. Mes vykdom visas konvencijas, tikrai stengiamės ne tik atidžiai žvelgti į mūsų tautinių bendrijų situaciją, kultūrą, švietimą, bet ir faktinė padėtis yra viena geriausių Europoje", - sakė L. Linkevičius.

Beje, teismas atmetė penkių tautinių mažumų mokyklų skundus dėl jų reorganizavimo. Mokyklos norėjo, kad jų nepaliestų visoje šalyje vykstanti reforma ir jos nebūtų skaidomos ar uždaromos.

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai