Tiesa.com   |   Facebook.com   |   2014-05-21

Lemiamas kandidatų mūšis prasidėjo

  
Lemiamas kandidatų mūšis prasidėjo
© Facebook.com
D. Grybauskaitės bendros nuotraukos su „Aerosmith“ vokalistu S. Tyleriu sulaukė kritikos.

Lietuvoje prasidėjo rinkimai į Europos parlamentą (EP) ir Prezidento rinkimų antrasis turas. Nuo savaitės vidurio žmonės gali balsuoti namuose ir paštu. O sekmadienį didžioji dalis šalies piliečių Lietuvoje ir užsienyje savo valią pareikš prie balsadėžių.

 Lietuviai spręs, kas važiuos Lietuvai atstovauti Europos Sąjungos (ES) institucijoje, ir kas prezidentaus Lietuvoje artimiausius penkerius metus. Kaip žinia, dėl prezidento posto kovos du kandidatai, kurie daugiausiai balsų surinko pirmajame ture: dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas, europarlamentaras Zigmantas Balčytis.
Pastarieji šią savaitę įvairiai bandė pelnyti daugiau rinkėjų simpatijų. D. Grybauskaitė socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino savo ir „Aerosmith“ lyderioStevenoTylerio bendras nuotraukas. Šalia jų buvo prierašas, kad pasaulinio garso muzikantas į Prezidentūrą užsuko netikėtai ir šiltai pabendravo su D. Grybauskaite.
 
Už tokį „netikėtą“ vizitą tiek grupės lyderis, tiek ir Prezidentė sulaukė nemažai internautų pašaipų ir piktų komentarų. Žmonės piktinosi, kad yra kvailinami, juk netikėtai tokie dalykai nevyksta, o ypač verdant rinkiminei agitacijai.
 
Abu konkurentai, kaip ir kandidatai dalyvauja rinkiminiuose debatuose, kuriuose gali išsakyti savo programines nuostatas bei tikslus. Šią savaitę tokie vyks jau paskutiniai. Ne visi kandidatai patenkinti rinkiminės agitacijos eiga. Štai Z. Balčytis savo konkurentę D. Grybauskaitę apkaltino naudojantis nešvariais metodais, kurie gali turėti įtakos galutiniams balsavimo rezultatams.
 
Europarlamentaras įsitikinęs, kad dabartinė šalies vadovė savo rinkiminę kampaniją vykdo naudodama dabartinės administracijos resursus. Tuo tarpu Z. Balčytis teigė, kad laikosi įstatymų ir už viską moka pagal nustatytą tvarką.
Ietis kandidatai surėmė iš karto po pirmojo rinkimų rato prieš dvi savaites. Tuomet žurnalistų paklaustas, ar pasveikino D. Grybauskaitę patekus į antrąjį ratą, Z. Balčytis pareiškė, kad ne, ir pridūrę, kad su šalies vadove nesikalbėjęs metus.
D. Grybauskaitė savo varžovą įvertino neigiamai. Ji kandidato kalbose pasigedo konkretumo ir ryžto.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Prezidento rinkimai, Europos Parlamentas

Komentarai

Naujausi straipsniai