Tiesa.com   |   2010-09-22

Krovinys iš Azijos jau Kaune

  
Krovinys iš Azijos jau Kaune Kauno oro uoste.

Kauną ir Šanchajų sujungė krovinių pervežimo oru linija. Karmėlavoje nutūpė pirmasis lėktuvas, atgabenęs krovinį iš Azijos. Tiesa, siuntos kol kas bandomosios, pranešė LTV „Panorama“.

mal">Tokio tipo tranzitinis krovinys, koks antradienį pasiekė Kauną, pasak ambicingus planus puoselėjančių jo gabentojų, – pirmasis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Oro uosto atstovų teigimu, naudinga stengtis pritraukti ne tik keleivinių, bet ir krovininių lėktuvų. Mat tokios oro linijos potencialas naudingas ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai.

„Manau, kad ateityje mes sulauksime didelio kiekio krovinių iš Kinijos, o tai reikštų, kad atsiras papildomų darbo vietų ir oro uoste, ir žmonėms, kurie gabena tuos krovinius toliau – į galutinę paskyrimo vietą“, – sako susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Pasak krovos operatorės atstovų, kroviniai iš Rytų iki šiol buvo skraidinami į Hamburgą, Frankfurtą, kitus didesnius Vakarų Europos oro uostus ir vėliau į Lietuvą vežami vilkikais.

Nuo antradienio naująja oro linija atskraidinti ir parskirstyti kroviniai per parą ar dvi tarptautinių pervežimų bendrovių bus pristatyti Rytų ir Centrinės Europos gavėjams, tačiau, ar Kaunas taps rimtu konkurentu didiesiems oro uostams, priklausys nuo pirmųjų 11 bandomųjų skrydžių.

Skaičiuojama, kad per šiuos metus Kauno oro uoste aptarnautų krovinių, palyginti su pernai, išaugo beveik trečdaliu. Kiekvieną antradienį iš Šanchajaus planuojama atskraidinti iki 80 tonų krovinių. Pasak krovos operatorės bendrovės „Hoptrans“ atstovų, aviacijos rinkoje atsiradęs Kaunas sėkmės atveju pakoreguos aviacijos logistikos žemėlapį, mat gabenant krovinius per Kauną bus sutaupytos 2 valandos, o tai – labai dideli pinigai.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai