Tiesa.com inf.   |   2012-05-30

Krematoriumas Kėdainiuose dirba dviem pamainomis

  
Krematoriumas Kėdainiuose dirba dviem pamainomis Per pirmąjį krematoriumo veiklos pusmetį kremuota 640 mirusiųjų palaikų.

Sparčiai augant Lietuvos gyventojų poreikiui laidoti artimuosius kremuojant, vienintelis šalyje esantis Kėdainių krematoriumas darbo dienomis pradeda dirbti dviem pamainom, taip pat – šeštadieniais, o, prireikus, ir sekmadieniais. Dabar, pasirinkusieji kremavimo paslaugą, galės ją užsisakyti tą pačią dieną, kurią pageidaus ir kremuoti.

„Nuo veiklos pradžios išnaudodavome tik 25 proc. įrangos pajėgumo, tačiau praėjus pusmečiui pastebėjome įsitvirtinančią naują tradiciją: žmonės, pasirinkę kremavimo paslaugą, nenori atidėti kremavimo net ir vienai dienai, nes vis dažniau šarvoja ne mirusiojo kūną, bet urną su pelenais, kurią iškart po kremacijos vežasi gimtinėn, – pranešime spaudai tvirtina krematoriumą valdančios bendrovės „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas. – Todėl ir velionį į krematoriumą dažniausiai atlydi tik patys artimiausieji šeimos nariai“.
Per pirmąjį krematoriumo veiklos pusmetį kremuota 640 mirusiųjų palaikų. Vienas kremavimas ir su juo susijusios paslaugos, tokios kaip dokumentų parengimas, pažymos išdavimas, palaikų iškėlimas iš transporto, kremuotų palaikų pelenų valymas ir kt., kartu su skysčiams ir šviesai nepralaidžia metaline (arba ekologiška) kapsule, kainuoja 1650 litų (su PVM).
 
Krematoriumo vadovas pastebi, jog greta naujų atsisveikinimo su mirusiuoju tradicijų ryškėja ir tendencija rinktis ekologiškas, greičiau suyrančias kapsules kremuotų palaikų pelenams supilti: „Šių kapsulių kaina, kaip ir naudojamų standartinių, įeina į bendrą kremavimo paslaugos kainą, tad iš žmonių nusiteikimo rinktis būtent tokią kapsulę matyti, jog Lietuvos gyventojai tampa aplinkai draugiški įvairiose gyvenimo srityse“.
 
Pasak V. Labanausko, vis dažniau ir palaikai atvežami ekologiškuose karstuose iš nelakuotos, nedažytos medienos.
 
V. Labanausko teigimu, krematoriume ne tik skatinama rinktis ekologiškus laidojimo reikmenis, bet ir visa čia veikianti sistema yra aplinkai draugiška. Kremavimo proceso parametrai yra matuojami nepertraukiamai, visą parą, fiksuojami bei kaupiami krematoriumo ir įrangos gamintojos – vokiečių kompanijos IFZW – duomenų bazėse. Kiekvieną ketvirtį sertifikuota nepriklausoma laboratorija atlieka technologines patikras pagal įstatymų numatytą aplinkos monitoringo programą. Tyrimų rezultatai pateikiami Kauno regioninio aplinkos apsaugos departamento Kėdainių aplinkosaugos agentūrai.
 
Pirmasis krematoriumas Lietuvoje pradėjo veikti 2011 m. lapkričio 29 d., Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Šiuo metu kremacijos vyksta naudojant vieną kremavimo liniją, užtikrinančią 4000 kremavimų per metus, t. y. tenkinančią šiandieninį Lietuvos poreikį. Atsiradus didesnei paslaugos paklausai, pajėgumai bus didinami paleidžiant antrąją liniją, kuriai vieta taip pat paruošta. Krematoriume dirba 6 darbuotojai.
 
  

Žymos: Kremtoriumas, Kėdainiai

Komentarai

Naujausi straipsniai