Parengė Margarita Narvydaitė   |   2010-07-01

Kodėl, Imbraso nuomone, Vilnius primena kaimą

  
Kodėl, Imbraso nuomone, Vilnius primena kaimą

Apie Vilniuje pastebimą provincialumo sindromą buvęs sostinės meras Juozas Imbrasas prabilo interneto konferencijoje.

Delfi.lt surengtos virtualios konferencijos dalyviai politiko klausė, ar Vilnius yra europietiška sostinė, jeigu viešose vietose net mergaitės keikiasi rusiškai. „Aš nežinau, iš kur mūsų jaunimas tokių neigiamų dalykų yra prisigaudęs, kaip kad tų keiksmažodžių vartojimas ar sėdėjimas miesto centre nuo ankstyvo ryto ant laiptų ir savęs demonstravimas“, – teigė J. Imbrasas.
Jo teigimu, Briuselyje visi dirba, visi užsiėmę ir niekas nepuola savęs demonstruoti nei keiksmažodžiais, nei nieko neveikimu. „Čia turbūt mūsų provincialumo sindromas“, – mano EP narys.
 
J. Imbraso teigimu, užsieniečiai, į Vilnių atvykstantys pirmą kartą, būna sužavėti atradę tokį gražų Vilniaus senamiestį ir gamtą. Tačiau, pasak jo, kitas klausimas, ar mes atrodome europietiškai visais aspektais.
 
„Tam, kad atrodytumėme europietiškai kasdienybėje, turėtume mokytis iš Europos“, – įsitikinęs politikas. J. Imbrasas pateikė pavyzdį – sveikinimasis su kaimynais. „Ne vienas vilnietis daugiabučio laiptinėje niekada neišgirs iš sutiktų žmonių „labas rytas“, tuo tarpu Europoje visi sutikę net ir nepažįstamus žmones sveikinasi, su gera nuotaika visada. Tai detalės, kurios gali mums padėti sueuropėti“, – sakė europarlamentaras.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai