Tiesa.com/BNS   |   2017-02-13

Keturmečio nužudymo byloje nauji duomenys

  
Keturmečio nužudymo byloje nauji duomenys
© Facebook.com
Ketverių Mato nužudymu įtariamas G. Kontenis buvo apsvaigęs nuo narkotikų.
„Tiesa“ primena, kad ketverių metų berniukas namuose Kėdainiuose žiauriai sumuštas sausio pabaigoje.

Pareigūnai toliau narplioja Kėdainiuose nužudyto keturmečio bylą. Šią savaitę į daugiabutyje esantį butą, kuriame vaikui buvo suduotas mirtinas smūgis į galvą, tyrėjai atvežė įtariamąjį Gediminą Kontenį.

Jis turėjo tiksliai atkartoti tragiškos dienos veiksmus, kurie baigėsi vaiko mirtimi. Pasak D. Valkavičiaus, teisėsauga beveik neturi abejonių, kad prieš mažametį smurtavo būtent jis.
„Mes turime duomenų, kad vaikas buvo mušamas į įvairias kūno vietas. Kalbant apie įtariamųjų poziciją, problemų dėl to, kas ir kaip mušė mums šiandien nėra. Tyrimas yra pakankamai aiškus ir judame pakankamai sparčiai į priekį“, – sakė vyriausiasis prokuroras.
 
Nors anksčiau berniuko mama ir sugyventinis neigė vartoję narkotikus, gauti tyrimų atsakymai rodo ką kita. Anot pareigūnų, ir mažojo Mato mama ir jos sugyventinis vartojo amfetaminą. Dabar šį faktą jau pripažįsta ir abu sulaikytieji. Per kratas narkotikų namuose nerasta.
 
„Yra gauti duomenys, kad įtariamųjų šlapime rasta narkotinių medžiagų. Galimai nusikaltimo padarymo metu, įtariamieji buvo apsvaigę nuo narkotinių medžiagų“, – per pirmadienį surengtą spaudos konferenciją sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas.
 
Šiuo metu teisėsauga aiškinasi, iš kur atsirado kraujo pėdsakų ant buto, kuriame smurtauta prieš vaiką, sienų ir grindų. Jie rasti atliekant buto apžiūrą.
Taip pat pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas dėl galimo sugyventinio smurto prieš berniuko mamą. Bus atliekamas ir psichiatro tyrimas abiems įtariamiesiems.
 
Pasak pareigūnų, nustatyta, kad įtariamasis vaiko mamos sugyventinis ieškomas dėl apiplėšimo užsienyje. Tarptautinė paieška dėl šio nusikaltimo nebuvo paskelbta, todėl policija šių duomenų anksčiau neturėjo.
 
Įtariami tyčiniu nužudymu
 
„Tiesa“ primena, kad ketverių metų berniukas namuose Kėdainiuose žiauriai sumuštas sausio pabaigoje. Po kelių dienų jis nuo patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Įtarimus vaiko nužudymu teisėsauga yra pateikusi mažamečio mamai ir jos sugyventiniui.
„Šiandien jie abu yra įtariami bendrininkavimu, nužudant vaiką. Abu įtariami tyčiniu nužudymu“, – sakė D. Valkavičius.
 
Šiame ikiteisminiame tyrime apklausta apie 150 asmenų. Teisėsauga ragina asmenis, kurie apklausti nebuvo, tačiau turi informacijos apie nusikaltimą, kreiptis į policiją.
 
Atliekat šį tyrimą paaiškėjo, kad ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš šį berniuką buvo pradėtas ir pernai, tuomet jo patėvis apklaustas kaip specialusis liudytojas, tačiau ikiteisminį tyrimą nuspręsta nutraukti, nesurinkus pakankamai duomenų, kad prieš berniuką iš tiesų buvo smurtauta.
 
Dėl tarnybos pareigų neatlikimo tiriant informaciją apie smurtą prieš mažametį Kauno apygardos prokuratūra taip pat atlieka tyrimą.
 
  

Žymos: Kėdainiai, smurtas prieš vaiką, Gediminas Kontenis, keturmečio mirtis

Komentarai

Naujausi straipsniai