Tiesa.com/BNS   |   2017-05-29

„Keliauk saugiai“: nauja programėlė ir emigrantams, ir turistams

  
„Keliauk saugiai“: nauja programėlė ir emigrantams, ir turistams
© Pixabay.com
Programėlei išpopuliarėjus, užsienyje gyvenantys lietuviai dažniau kreipsis pagalbos į konsulus.
Užsienio reikalų ministerija pastaruosius kelerius metus ragina užsienyje keliaujančius piliečius registruotis ministerijos svetainėje. Tokia funkcija yra ir naujojoje programėlėje.

Ruošiatės į kelionę ir turite daugybę klausimų? Dabar nereiks gaišti daug laiko ir atsakymų ieškoti paieškos puslapyje. Daugybė reikalingos informacijos talpins lietuviška mobilioji programėlė „Keliauk saugiai“.

Joje taip pat patalpinta ir aktuali informacija užsienyje gyvenantiems lietuviams.
Ją parsisiuntę vartotojai galės stebėti nuolat atnaujinamas saugumo rekomendacijas ir informaciją apie vizas į visas pasaulio valstybes. Programėlėje taip pat realiuoju laiku atsiras įspėjimai apie krizes skirtingose pasaulio šalyse.
„Keliauk saugiai“ taip pat galima rasti interaktyvią atmintinę, padėsiančią pasiruošti kelionei, taip pat konsulinę informaciją keliaujantiems bei jau gyvenantiems užsienyje.
 
Programėlėje taip pat yra kelionės registracijos sistema norintiems, kad su jais krizės atveju susisiektų Užsienio reikalų ministerija.
 
Vartotojai taip pat gali pateikti atsiliepimus apie Lietuvos atstovybių ir ministerijos darbą.
 
„Jeigu būna kažkokie įvykiai kelionės metu ar paūmėja saugumo situacija, tai ta informacija iš karto bus siunčiama ir keliaujantis žmogus iš karto gaus įspėjimus, jeigu kas nors vyksta“, - pirmadienį pristatydamas programėlę žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
„Informacinių technologijų amžiuje tai – suprantamas žingsnis“, - pridūrė jis.
 
Iki šiol lietuviai su kelionėmis susijusią informaciją galėdavo rasti interneto svetainėje keliauk.urm.lt. Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, ją kasmet aplanko 150 tūkst. žmonių.
 
Kuo naudinga emigrantams?
 
Diplomatai tikisi, kad naująją mobiliąją programėlę pirmaisiais jos veikimo metais atsivers bent 10 tūkst. keliaujančių lietuvių.
„Mūsų požiūriu, ja naudotis lyg ir paprasta. Jeigu paaiškėtų, kad galima kažką tobulinti, tai tą padarysime“, - sakė L.Linkevičius.
 
Programėlėje „Keliauk saugiai“ yra nurodyti visų užsienyje veikiančių Lietuvos ambasadų, konsulinių skyrių kontaktai.
 
Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Giedrius Kazakevičius sakė, jog programėlei tapus populiariai konsulų darbo krūvis gali išaugti.
 
Užsienio reikalų ministerija pastaruosius kelerius metus ragina užsienyje keliaujančius piliečius registruotis ministerijos svetainėje. Tokia funkcija yra ir naujojoje programėlėje.
 
Anot diplomatų, tai gali tapti reikalinga krizės lankomoje šalyje atveju. Turėdami konkrečioje šalyje keliaujančių piliečių kontaktinę informaciją konsulai su jais gali susisiekti savo iniciatyva, aptarti padėtį, pateikti rekomendacijas.
Pastarąjį kartą tokia galimybe pareigūnai pasinaudojo pernai liepą, kai Turkijoje įvyko nepavykęs perversmas.
 
Programėlės „Keliauk saugiai“ sukūrimas kainavo apie 30 tūkst. eurų. Ją gali parsisiųsti „iOS“ ir „Android“ operacinių sistemų naudotojai.
 
 
 
  

Žymos: Kelionės, URM, Emigracija, Saugumas, Turistai, Keliauk saugiai, konsulai, pagalba

Komentarai

Naujausi straipsniai