Tiesa.com   |   2014-05-12

Kas bus Lietuvos prezidentas, neaišku

  
Kas bus Lietuvos prezidentas, neaišku Gegužės 25-ąją vyks II-asis rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą.

Didžioji rinkimų kova dabartinės šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės laukia už dviejų savaičių. Jam rengiasi ir jos varžovas socialdemokratas Zigmantas Balčytis. Rinkėjai gegužės 25-ąją turės nuspręsti, kas vadovaus šaliai. Tuo pačiu vyks balsavimas ir į Europos Parlamento rinkimus.

 Už D.Grybauskaitę sekmadienį vykusiuose rinkimuose balsavo 45,89 proc. rinkėjų, o Europos Parlamento narį Z.Balčytį palaikė 13,63 proc. šalies piliečių. Tai išankstiniai duomenys, tačiau anot Zenono Vaigausko, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko, rezultatai nebesikeis.
Už D. Grybauskaitę aktyviausiai balsavo kauniečiai, Z. Balčytis populiariausias buvo Šialalės rajone, kur yra jo apygarda. Sostinėje ir jos rajone žmonės daugiausiai balsų atidavė Valdemarui Tomaševskiui, o už Bronių Ropę – Ignalinos rajono gyventojai.
 
Trečias rinkimuose liko Darbo partijos atstovas, Seimo narysArtūras Paulauskas, surinkęs 12,02 proc. balsų. Nepriklausomas kandidatas Seimo narys Naglis Puteikis gavo 9,33 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas europarlamentarasValdemaras Tomaševskis - 8,23 proc., Vilniaus merasArtūras Zuokas - 5,22 proc., Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, Ignalinos rajono meras Bronis Ropė - 4,15 proc. balsų.
 
Pirmame ture rinkėjų aktyvumas buvo gana didelis – siekė 52 procentus.
 
Ar D. Grybauskaitei pirmasis turas buvo sėkmingas, surinkusi jame daugiau nei 40 proc. visų rinkimuose dalyvavusiųjų balsų, nuomonės išsiskyrė. Pat prezidentė teigė, jog yra labai patenkinta rezultatais. Tačiau politologų manymu, toks rezultatas rodo susilpnėjusias pozicijas ir bado akis į klaidas, kurias dabartinė šalies vadovė darė rinkiminės agitacijos metu.
„Tiesa“ primena, kad 2009-aisiais D. Grybauskaitė prezidentės postą užsitikrino pirmame rinkimų ture.
 
Daugelis pasisakiusiųjų teigė, kad D. Grybauskaitė ir toliau demonstravo aroganciją ir nepaneigė nuomonės, kad yra vienvaldė lyderė, kuriai svetimos diskusijos ir neįdomi kitų nuomonė. Jos oponentai rinkiminės kampanijos metu, teigė, kad Lietuvoje nėra kuriama pilietinė visuomenė, žmonės nebediskutuoja apie jokius sprendimus, o tiesiog yra informuojami apie jau įsigalėjusius įstatymus.
 
Ir nors tai neskambėjo kaip pagyros, tačiau daugelis žmonių išreiškė savo valią, kuria patvirtino, kad šiuo metu Lietuvos piliečiai yra geležinės rankos šalininkai. Tą reikės užtvirtinti dar kartą prie balsadėžių renkantis po dviejų savaičių.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Prezidento rinkimai, Europos Parlamentas

Komentarai

Naujausi straipsniai