Tiesa.com   |   2013-06-27

Karštų orų aukos – skenduoliai

  
Karštų orų aukos – skenduoliai Daugiausiai žmonių šiais metais nuskendo per neseniai pasibaigusį ilgąjį Joninių savaitgalį.

Lietuvoje rekordiškai daug skenduolių. Vien per ką tik pasibaigusį ilgąjį savaitgalį nuskendo 11 žmonių. Praėjusiais metais panašus skaičius aukų buvo skaičiuojamas per visą birželio mėnesį.

Šios savaitės pradžioje moteris nuskendo Kauno mariose, taip pat buvo ištraukti ir penkių skenduolių kūnai, kurių buvo ieškota nuo Joninių savaitgalio pradžios. Dar vieno žmogaus ieškomas.
Nelaimės vandenyje užregistruotos Ukmergės, Mažeikių, Šalčininkų, Kauno ir Molėtų rajonuose. Ignalinos rajone tebeieškoma, kaip manoma, birželio 21 dieną Kačerginės kaime, Dysnos upėje nuskendusio vyro.
Per šį mėnesį, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Lietuvoje nuskendo 38 žmonės, o praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu -15 žmonių. Per ilgąjį savaitgalį Lietuvoje nuskendo mažiausiai 11 žmonių. Daugelis skenduolių – vyrai.
 
Žmones prie vandens telkinių išviliojo puikūs orai, kurių visi buvo išsiilgę po ilgai trukusio ir labai šalto pavasario. Manoma, kad aukų skaičius nemažės artimiausiu metu, nes labiausiai savęs nesaugo suaugę žmonės, kurie nepaiso įspėjimų ir maudosi neblaivūs, naktį. Taip pat į vandenį drąsiai brenda ir nemokantys plaukti. Neramina ir tai, kad žmonės drąsiai neria į jiems nepažįstamus vandens telkinius.
  

Žymos: Nelaimė, Vasara, Vanduo

Komentarai

Naujausi straipsniai