Parengė Evelina UŽDAVINYTĖ   |   2010-04-02

Kalbų mokyklose – antplūdis

  
Kalbų mokyklose – antplūdis

Geresnio gyvenimo ieškoti užsienyje nusprendę lietuviai plūsta į kalbų mokyklas. Žmonės mokosi ne tik anglų, bet ir skandinavų kalbų, ypač populiari – norvegų.

="line-height: 150%">Pastebima ir tai, kad pastaruoju metu gerokai padaugėjo žmonių, norinčių pasitikrinti savo užsienio kalbų mokėjimo lygį bei gauti jį patvirtinančias pažymas.
Kalbų mokyklų atstovai sako, jog šiemet keleriopai išaugo ir norinčiųjų mokytis užsienio kalbos individualiai skaičius, praneša lrt.lt.
 
Anglų kalbos mokytis pageidauja vis vyresnio amžiaus žmonės, besimokančiųjų amžiaus vidurkis yra 30–45 metai, o rusų kalbos žinias pageidauja tobulinti jaunimas.
Pasak kalbų mokyklų atstovų, šiemet atėjusiųjų mokytis vienos ar kitos užsienio kalbos žmonių motyvacija didesnė nei besimokiusių anksčiau.
 
Kalbų mokyklos „American English School“ komercijos direktorė Renata Sabonienė mano, kad Lietuvos laukia dar viena emigracijos banga. „Dabar pas mus plūsta žmonės, kurie ruošiasi išvykti į Norvegiją. Jie skubiai, per 2–3 mėnesius, nori tos kalbos pramokti, kad geriau jaustųsi Norvegijoje. Nutarėme netgi padaryti savaitgalines grupes, nes didelė dalis žmonių atvyksta iš provincijos“, – sakė R. Sabonienė.
 
Ji taip pat pastebi, kad jeigu anksčiau jų interneto svetainėje esantį kalbos lygio nustatymo testą per savaitę atlikdavo 20–30 žmonių, tai dabar per savaitę žinias pasitikrina apie 100 asmenų. Padaugėjo ir asmenų, norinčių gauti oficialią pažymą apie užsienio kalbos mokėjimo lygį.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai