Tiesa.com   |   2011-04-19

Įsteigtas NATO kompetencijos centras

  
Įsteigtas NATO kompetencijos centras
© Dž.G.Barysaitė
D.Hobsą priėmė Prezidentė D.Grybauskaitė.

Pernai Lietuvoje įsteigtas energetinio saugumo centras veikiausiai taps akredituotu NATO kompetencijos centru. Tam šiandien pritarė NATO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentas Karlas Lamersas, viešintis Lietuvoje.  

Šiandien NATO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentą Karlą Lamersą  ir Generalinį Sekretorių Davidą Hobsą priėmė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pasak šalies vadovės, NATO Parlamentinė Asamblėja yra svarbi demokratijos jungtis tarp Šiaurės Atlanto aljanso ir nacionalinių parlamentų. Lietuvai stojant į NATO, Parlamentinės Asamblėjos parama buvo labai svarbi mūsų valstybei.
 
Su Parlamentinės Asamblėjos vadovais Prezidentė aptarė NATO strateginę koncepciją ir jos praktinį įgyvendinimą. Lietuvos vadovė pabrėžė, jog kibernetinio ir energetinio saugumo klausimams, o ypač būtinybei užtikrinti saugią atominę energetiką, turi būti skirtas ypatingas tarptautinės bendruomenės dėmesys. Šalies vadovė informavo apie Lietuvos inicijuotą Europos Vadovų Tarybos sprendimą, jog Europoje ir už jos ribų esančios atominėms elektrinėms būtų taikomi griežti saugumo testai.
 
Parlamentinis Asamblėjos vadovas išreiškė pritarimą, jog praėjusiais metais Lietuvoje įsteigtas energetinio saugumo centras taptų akredituotu NATO kompetencijos centru.
 
1955 m. įkurta NATO Parlamentinė Asamblėja nėra NATO institucija, bet reguliariai teikia savo patariamąją nuomonę ir rekomendacijas Šiaurės Atlanto Aljansui. NATO Parlamentinę Asamblėją sudaro 257 delegatai iš 28 NATO šalių, 14 asocijuotų šalių, Europos Parlamento atstovai.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai