Tiesa.com/BNS   |   2017-05-05

Iš Švedijos į Lietuvą parsiunčiamam kaliniui – trumpesnė bausmė

  
Iš Švedijos į Lietuvą parsiunčiamam kaliniui – trumpesnė bausmė
© Facebook.com
Kalėjimu iki gyvos galvos nuteistas N. Bilevičius Lietuvoje kalės tik 15 metų.
L. Holm dingimas Švedijoje sukėlė didelį atgarsį, o į jos paieškas gausiai įsitraukė visuomenė.

Švedijoje už paauglės Lisos Holm nužudymą kalėti iki gyvos galvos nuteistas lietuvis Nerijus Bilevičius bausmės atlikti grįš į Lietuvos kalėjimą.

Kalinys perkėlimo pageidavo argumentuodamas, kad kalėdamas tėvyne galės dažniau matytis su artimaisiais, tačiau, panašu, kad pabėgo ir nuo griežčiausios bausmės.
Radviliškio rajono apylinkės teismas nusprendė, kad pagal Lietuvos įstatymus už merginos nužudymą nuteistas N. Bilevičius kalės 15 metų. Tai maksimali bausmė, kurią vyras atliks pataisos namuose.
Švedijoje tokios malonės N. Bilevičius būtų tekę laukti ilgai. Pagal Švedijos įstatymus, nuteistasis iki gyvos galvos po dešimties metų kalinimo gali kreiptis į teismą, kad iki bausmė iki gyvos galvos būtų pakeista į terminuotą laisvės atėmimo bausmę. Paskui atlikus du trečdalius terminuotos bausmės, nuteistasis gali kreiptis dėl lygtinio paleidimo.
 
N. Bilevičiaus prašymą išnagrinėjęs Švedijos teismas neprieštaravo, kad jis bausmę atliktų savo šalyje. Vėliau dokumentai iš Švedijos buvo atsiųsti Lietuvos teisingumo ministerijai. Ministerijos Tarptautinės teisės departamentas medžiagą išsiuntė teismui pagal paskutinę N. Bilevičiaus gyvenamąją vietą – Radviliškio rajoną.
 
2015 metų lapkritį Švedijos Skaraborgo teismas pripažino lietuvį kaltu nužudžius 17-metę merginą. Teismas skyrė prokuroro prašytą bausmę ir N. Bilevičių nuteisė kalėti iki gyvos galvos.
L. Holm dingo 2015 metų birželį, netrukus ji rasta nužudyta. Lietuvis neigė savo kaltę dėl merginos nužudymo.
 
„Tiesa“ rašė, kad L. Holm buvo nužudyta daržinėje Blombergo mieste. Vėliau jos kūnas nugabentas ir paslėptas už kelių kilometrų, kur ir surastas. Nuosprendyje taip pat nurodoma, kad nusikaltimo vietoje rasta N.Bilevičiaus DNR, kas įrodo jo kaltumą. Taip pat teismas atkreipė dėmesį, kad vyras neturėjo jokio alibi dėl to, ką veikė tuo metu, kai švedė buvo nužudyta.
 
L. Holm dingimas Švedijoje sukėlė didelį atgarsį, o į jos paieškas gausiai įsitraukė visuomenė.
 
 
  

Žymos: Švedija, Kalėjimas, Nužudymas, Nerijus Bilevičius, Lisa Holm, bausmė, kalinys

Komentarai

Naujausi straipsniai