Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   2018-08-13

Internete plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: policininkai elektrošoku tramdė nepilnametį

  
Internete plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: policininkai elektrošoku tramdė nepilnametį
© Facebook nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip praėjusį pirmadienį sostinės Algirdo g. policijos pareigūnai suimdami nepilnametį naudoja jėgą ir elektrošoką.

Jaunuoliui (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) tik 16 metų, tačiau tai nesustabdė policijos pareigūnų. Dabar vaikino pilvas nusėtas žaizdomis.
Jis pripažino, kad suimtas buvo dėl girtumo. Pabijojęs lipti į pareigūnų mašiną, paauglys atsisakė tai daryti, tačiau, kaip pats sakė, tik žodiniu būdu, jokių fizinių pasipriešinimo veiksmų nesiėmė.
 
„Buvau sulaikytas aš vienas. Pirmiausia buvau pristatytas į ligoninę, ir tik tada į komisariatą. Į ligoninę mane nuvežė, nes buvau visas kruvinas po pareigūnų. Komisariate mane laikė apie 4 valandas“, – Alfa.lt sakė vaikinas.
 
 
 
 
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius teigė, kad vaikino papasakota istorija gerokai skiriasi nuo pareigūnų versijos. Vis dėlto dėl incidento pradėtas tyrimas, kuris truks 10 dienų.
 
„19:37 val. buvo gautas pranešimas, kad sumuštas jaunuolis, o užpuolikai pasišalino iš įvykio vietos. Ten buvo išsiųstas ekipažas, buvo stengiamasi reaguoti kuo greičiau. Sumuštas vaikinas buvo agresyvus, jam nustatytas 2,54 prom. girtumas“, – sakė P. Radvilavičius.
Policijos ataskaitose rašoma, kad jaunuolis pareigūnų pagalbos nepriėmė, būdamas girtas priešinosi reikalavimams, o vedamas į transporto priemonę keikėsi, grasino, įžeidinėjo.
 
„Vaikinas spyrė pareigūnui į koją du kartus, kelis kartus buvo įspėtas, bet darėsi vis agresyvesnis, kabinosi į drabužius, daužė automobilį, tada buvo panaudotas elektrošokas. Pareigūnai elgėsi taip, kaip turėjo, pagal nupasakotą situaciją“, – pridūrė policijos atstovas.
  
Jaunuolis iš tiesų buvo paleistas dar tą pačią dieną, tačiau į policijos komisariatą jam dar teks prisistatyti, ten bus nustatinėjamos įvykio aplinkybės.
 
Šeštadienį viešojoje erdvėje išplito kitas vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip patrulis šiurkščiai, vartodamas rusiškus keiksmažodžius, bendrauja su keliais jaunuoliais, liepia jiems nešdintis, užfiksuojamas ir fizinis pareigūno kontaktas.
 
 
Šaltinis: Alfa.lt
 
  

Žymos: Smurtas , Lietuvos policija, smurtas prieš vaikus

Komentarai

Naujausi straipsniai