Tiesa.com   |   2011-02-02

Ieškota pigesnių ir mažesnių būstų

  
Ieškota pigesnių ir mažesnių būstų
© D.Dokšaitė
Ieškantieji butų nuomai sostinėje dažniausiai domėjosi dviejų ir trijų kambarių butais.

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenys rodo, kad 2010-ieji smarkiai pakoregavo nekilnojamojo turto pirkimui ar nuomai ieškančių gyventojų lūkesčius. Pasak Domoplius.lt projekto vadovo Evaldo Narbuntovičiaus, nekilnojamojo turto rinkos nuosmukis ir ekonominė situacija mažino ne tik nekilnojamo turto kainą, bet ir gyventojų apetitą – ieškota kuklesnių būstų, mažėjo reikalavimų perkamam ar nuomojamam būstui.

="text-align: left">„2010-aisias gyventojai ieškojo mažesnių būtų nei ankstesniais metais. Visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose populiariausi buvo dviejų–trijų kambarių butai. Žinoma, paieškos laukeliuose žmonės nurodydavo ir mažesnes kainas, kurias gali skirti būstui. Didžiausia permaina yra tai, kad visiškai išnyko prioritetas naujos statybos butams – tiktai 6 proc. būsto ieškančių žmonių paieškoje nurodė norintys rasti būtinai naujos statybos butą. Permainą greičiausiai lėmė tai, kad besidominčiųjų pigesniais būstais pernai nebegąsdino senos statybos butai, o naujos statybos butų privalumai nebuvo tokie svarbūs kaip kaina“, – sakė E. Narbuntovičius.
 
Vilniuje butų ieško Žirmūnuose ir Antakalnyje

Interneto portalo Domoplius.lt duomenimis, Vilniuje 2010-aisiais paklausiausi buvo Antakalnio, Senamiesčio ir Žirmūnų mikrorajonai. Sostinėje naujos statybos namuose žmonės dažniausiai pageidavo įsigyti dviejų kambarių 40–60 m2 butą, kurio kaina neviršytų 250 tūkst. litų. Už senos statybos namuose parduodamus to paties ploto butus pirkėjai buvo pasirengę mokėti ne daugiau kaip 150 tūkst. litų. Už trijų kambarių 60–80 m2 butus naujos statybos namuose pageidauta mokėti apie 400 tūkst., senos statybos – apie 300 tūkst. litų.

Ieškantieji butų nuomai sostinėje dažniausiai domėjosi dviejų ir trijų kambarių butais minėtuose rajonuose. Naujos statybos name norėta būstą išsinuomoti už maždaug 1 tūkst. litų nuomos mokestį per mėnesį, senos statybos – 800 litų.

Kaune paklausiausi buvo Šilainių, Centro ir Dainavos mikrorajonai. Čia dviejų kambarių 40–60 m2 butą pageidauta įsigyti už ne daugiau kaip 100 tūkst. litų, išsinuomoti – per mėnesį mokant iki 500 litų. Trijų kambarių butas turėjo buti 50–80 m2, jo kaina neviršyti 150 tūkst. litų. Už tokio buto nuomą ieškantieji būsto buvo pasirengę mokėti daugiausia 700 litų per mėnesį.

Klaipėdoje paklausiausi buvo Senamiesčio, Miško bei Melnragės mikrorajonai. Čia žmonės labiausiai ieškojo dviejų kambarių 40–80 m2 ploto buto, už kurį buvo pasirengę mokėti iki 100 tūkst. litų, o už tokio buto nuomą – iki 400 litų per mėnesį. Trijų kambarių butas turėjo buti 60–80 m2 ploto, jo kaina perkant – iki 150 tūkst., nuomojantis – iki 800 litų per mėnesį.

Kauniečiams pakanka mažesnių namų nei vilniečiams

Populiariausi namai Vilniuje 2010 metais – su sklypais nuo 7 iki 15 arų. Dažniausiai buvo ieškomi nuo 100 iki 250 m2 ploto namai, už juos pageidauta mokėti 200–600 tūkst. litų. Jei ieškantieji rinkosi namo pastatymo datą, tai dažniausiai pageidauta atsirinkti 2000 metais ir vėliau statytų namų pasiūlymus. Paklausiausiais rajonais buvo Antakalnio, Pavilnio ir Balsių.

Kauno populiariausi rajonai tarp ieškančiųjų pirkti namus – Žaliakalnio, Aleksoto ir Romainių. Kaune dažniausia ieškoma kiek mažesnių namų nei Vilniuje – nuo 75 m2 iki 250 m2, pageidautina – su sklypu nuo 7 arų iki 10 arų. Tokius namus ieškantieji norėjo įsigyti, mokėdami iki 350 tūkst. litų.

Klaipėdoje populiariausi 2010-ais metais buvo Mažojo kaimelio, Melnragės bei Tauralaukio mikrorajonai. Paklausiausi namai 100–200 m2 kvadratų su 7–15 arų sklypu, kainuojantys iki 350 tūkst. litų.

Už sklypą - 100 tūkst. Lt.

Tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek ir Klaipėdoje šalies gyventojai labiausia domėjosi 7–15 arų sklypais, už kuriuos buvo pasirengę mokėti iki 100 tūkst. litų. Vilniuje pageidauta, kad sklypai būtų Antakalnio, Pilaitės ir Pavilnio, Kaune – Romainių, Vytėnų ir Aleksoto, Klaipėdoje – Taralaukio, Mažojo kaimelio ir Gindulių mikrorajonuose.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai