Tiesa.com   |   2013-07-01

Į paskutinę kelionę išlydėtas talibų nužudytas lietuvis

  
Į paskutinę kelionę išlydėtas talibų nužudytas lietuvis Alpinistai stovykloje, kaip visuomet, tikėjosi atgauti jėgas, tačiau tai buvo paskutinė jų stotelė.

Artimieji ir bendražygiai atsisveikina su alpinistu Ernestu Markšaičiu. Jis neįveikė Nanga Parbato kalno ir neiškėlė Lietuvos trispalvės viršukalnėje kaip svajojo. Vienoje iš alpinistų stovyklų lietuvį ir dar dešimt jo kolegų iš skirtingų pasaulio šalių nužudė talibai.

Po ilgų laukimo dienų iš Ukrainos Charkovo miesto, kuriame buvo užstrigęs Pakistano lėktuvas, turėjęs pargabenti nužudytų lietuvių ir slovėnų palaikus, E. Markšaičio karstas į Vilnių buvo pargabentas automobiliu sekmadienį, o šiandien jau organizuotos laidotuvės.
Velionis buvo pašarvotas Vilniaus arkivyskupijos laidojimo paslaugų centre, šalia palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčios. Į paskutinę kelionę alpinistą palydėjo kunigas Ričardas Doveika. E. Markšaičio karstą, papuoštą ąžuolo vainiku, iš laidojimo namų nešė jo draugai. Į paskutinę kelionę 44-erių vyriškį palydėjo dvi dukros, tėvai ir didelis būrys draugų. Jį pagerbė ir aukšti politikai bei garsus alpinistas Vladas Vitkauskas. Amžinojo poilsio pirmoji talibų auka Lietuvoje atgulė Karveliškių kapinėse.
 
Nors Lietuvoje alpinistui valstybinės laidotuvės organizuotos kaip Slovėnijoje nebuvo, tačiau premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo nužudytojo šeimai skirti finansinę paramą.
 
Kartu su draugu iki paskutinės minutės buvo ir jo karstą iš Pakistano lydėjęs ir per atsitiktinumą mirties išvengęs kitas lietuvis alpinistas Saulius Damulevičius. „Tiesa“ primena, kad jis pakilo į aukščiau įsikūrusią stovyklą, nors E. Markšaitis ir įkalbinėjo bendrakeleivį pasilikti kartu. Mat abu kamavo virškinimo sutrikimai.
 
Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė judėjimas „Tehrik-i-Taliban Pakistan”, kuris esą keršijo už Pakistano Talibano lyderio pavaduotojo Emiro Wali-ur-Rehmano žūtį nuo JAV bepiločio orlaivio smūgio.
  

Žymos: Nelaimė, Kalnai

Komentarai

Naujausi straipsniai