Tiesa.com   |   2016-04-06

Į Lietuvą atvyksta “Facebook” pagalba išgarsėjęs pabėgėlis

  
Į Lietuvą atvyksta “Facebook” pagalba išgarsėjęs pabėgėlis
© Facebook.com
Iš Afganistano pabėgęs Basiras atvyksta į Lietuvą ir čia prašys prieglobsčio.
“Tiesa” primena, kad Basiro prašymas lietuvius pasiekė praėjusią savaitę.

Iš Afganistano, Goro privincijos, pabėgęs afganistanietis Basiras atvyko į Lietuvą. Vyras dienas leisdamas pabėgėlių stovykloje Graikijoje kreipėsi į Lietuvos žmones ir prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydamas pagalbos.

 Lietuvos kariams Afganistane vertėjavęs vyras panoro apsigyventi Lietuvoje. 
Jam suteikta penkių dienų viza. Prieglobsčio jis paprašys atvykęs į šalį. Kol bus nagrinajamas Basiro prašymas, jis gyvens Ruklos pabėgėlių centre.
 
Anksčiau afganistanietis minėjo, kad jo gimtojoje šalyje liko dukra, brolis ir motina. Vyras sake, kad jeigu viskas klostytųsi sėkmingai, jis norėtų atsivežti į Lietuvą ir savo artimuosius.
 
Pabėgėlis planuoja Lietuvoje nedykaduoniauti, o kai tik galės, imtis darbo. Tik dar negalėjo konkrečiai pasakyti, ką veiktų: gal pradės verslą, gal dirbs viešbutyje.
 
“Tiesa” primena, kad Basiro prašymas lietuvius pasiekė praėjusią savaitę. Graikijos-Makedonijos pasienyje įkurtoje stovykloje nufilmuotas video išplito tarsi virusas ir greit sulaukė žiniasklaidos, kariškių ir migracijos pareigūnų dėmesio.
 
„Sveiki visi. Turiu Lietuvos prezidentei vieną prašymą. Man reikia pagalbos. Aš dabar esu Junane (Graikijoje) ir čia esu vienas iš Afganistano. Esu dirbęs su lietuviais ir man dabar reikia pagalbos. Padėkite man iš čia ištrūkti. Labai myliu Lietuvą. Ačiū jums labai. Viso.“, - nuskambėjo afganistaniečio prašymas.
 
Pabėgėlis papasakojo, kad lietuviškai išmoko dirbdamas su lietuviais kariais Goro provincoijoje. Jis jiems vertėjaudavo. Kad tai teisybė, portalui delfi.lt patvirtino Lietuvos kariuomenės kapitonas Jurgis Norvaišas, kuris asmeniškai pažinojo Basirą.
Afganistanietis Basiras pasakojo, kad jis pirmasis iš šeimos išvažiavo iš Goro, nes jo gyvybei grėsė pavojus. Afganistano provincijoje neramu – ten toliau vyksta karas, o dėl įtakos kovoja „Talibanas“ ir „Islamo valstybės“ teroristai.
 
  

Žymos: Afganistanas, Goro provincija, pabėgėlis, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai