Tiesa.com/BNS   |   2017-02-16

Į Gedimino kalną ekskursijos neplanuokite

  
Gedimino kalno būkle ypač susirūpinta po pernai vasarį ir spalį įvykusių didelių nuošliaužų.

Pasigrožėti sostinės panorama Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai nuo Gedimino kalno viršukalnės negali jau kurį laiką. Kalnas lankytojams užvertas, nes pradėjo slinkti jo šlaitai. Jau kelis mėnesius kalnas tvirtinamas ir tvarkomas, o jo atidarymas dar kartą nukeltas.

Šią savaitę paskelbta, kad Gedimino kalno tvarkymo darbai užtruks dar kelis mėnesius ir žmonės jį lankyti galės tik po Velykų. Funikulierius neveiks iki birželio 1-osios, o gal ir dar ilgiau, nes kol kas neaišku, ar jį galima toliau naudoti. Šis buvo apgadintas kalno nuošliaužos.
Gedimino kalnas uždarytas nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos dėl nuošliaužų. Jį tvarkant ketinama įrengti geodinaminius detektorius, sutvirtinti kalną juosiančias betonines juostas, kurios šiuo metu ir kelia daugiausiai problemų.
 
Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologai sausio mėnesį kalno aikštelėje aptiko keturių asmenų palaikus. Jie palaidoti be karstų, apipilti kalkėmis. Palaikai neseniai perduoti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto antropologams, kurie iki vasaros tikisi patikrinti prielaidą, ar rasti palaikai gali būti sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko.
 
Gedimino kalno būkle ypač susirūpinta po pernai vasarį ir spalį įvykusių didelių nuošliaužų. Kultūros ministerijos duomenimis, visiems numatytiems Gedimino kalno tvarkybos darbams pernai skirta 300 tūkst. eurų, o šiemet planuojama skirti dar per 800 tūkst. eurų.
 
  

Žymos: Velykos, Gedimino kalnas, Gedimino pilis, nuošliaužos, grūtis

Komentarai

Naujausi straipsniai