Tiesa.com   |   2018-04-30

Grįžtančius emigrantus vilioja įspūdingu atlyginimu 

  
Grįžtančius emigrantus vilioja įspūdingu atlyginimu
© Irmanto Gelūno nuotr.
Dvaro savininkai viltis deda į grįžtančius emigrantus.
Šie žmonės neretai turi įvairios gyvenimiškos patirties, galbūt jau yra bandę kurti savo verslus ir neabejotinai myli gimtinę

Pilies Cornwall'io grafystėje šeimininkai šiuo metu ieško lankytojų vadybininko, siūlydami ne tik atsakingą darbą, bet ir galimybę apsigyventi pilyje. Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare siūlomos identiškos sąlygos: ieškomas ūkio bendrasavininkis, o vėliau – ir būsimas savininkas, kuris, prisidėdamas prie verslo valdymo, apsigyventų dvare. Ypač laukiami grįžę emigrantai.

Šv. Mykolo kalno pilies Kornvalio grafystėje šeimininkai ieško entuziastingo lankytojų vadybininko, už kokybišką vadovavimą 30 žmonių komandai siūlydami 24-29 tūkst. svarų sterlingų (27,5–33,1 tūkst. eurų) siekiančią algą ir apgyvendinimo galimybę.
Pilies šeimininkai tikina, kad vadybininko laukia ne tik kasdieniai iššūkiai, bet ir galimybė mėgautis nuotykiais dirbant unikalioje vietoje. Itin panašus atlygis bei sąlygos siūlomos ir Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare, kur šiuo metu ieškomas ūkio šeimininkas.
 
Ieško verslo partnerio-ūkio vadovo
 
Ilzenbergo dvarvietė yra pasidalijusi į dvi veiklos kryptis: kultūrinę ir ūkinę veiklą. Vadovavimas ekologinės, uždaro ciklo žemdirbystės principais paremtam ūkiui – pozicija, kurią siūlo Ilzenbergo dvaro savininkas Vaidas Barakauskas. Naujasis verslo partneris gautų savininko akcijų paketą ir galimybę dalyvauti ypač gerą prekės ženklą turinčiame versle.
 
Ieškomas maisto auginimo ir bendrovės „Ilzenbergo dvaras“ vadovas turėtų pasižymėti specifinėmis savybėmis, būtinomis šeimininkaujant milijonus eurų siekiančiai dvarvietei. Svarbiausia jų – asmuo turėtų gebėti valdyti šiuolaikišką sveikatai naudingų produktų auginimo ir gamybos bendrovės veiklą, parduodamas sveikatai naudingus maisto produktus bei sąžiningai atlikdamas kasdienius darbus. Bendrovės vadovui-savininkui prireiktų ir plėtoti Ilzenbergo dvaro teikiamų turizmo paslaugų verslą.
„Vienu metu tektų koordinuoti daug skirtingų verslo procesų, todėl tokiam darbui reikėtų ir finansinio raštingumo. Kadangi žmogus ateitų dirbti ne kaip samdomas vadovas, bet kaip šeimininkas, jis turėtų gebėti motyvuoti darbuotojus, todėl patirtis – labai praverstų. Reikėtų ir idėjinio maksimalizmo, noro siekti užsibrėžtų tikslų“, – vardijo V. Barakauskas, pridurdamas, kad naujajam Ilzenbergo šeimos nariui nereikėtų investuoti nuosavų lėšų.
Ilzenbergo dvaras. Irmanto Gelūno nuotr.
 
Dairomasi į grįžusius emigrantus
 
Viltis V. Barkauskas deda į grįžtančius emigrantus. Šie žmonės neretai turi įvairios gyvenimiškos patirties, galbūt jau yra bandę kurti savo verslus ir neabejotinai myli gimtinę.
 
Dvare siūloma gyvenama vieta galėtų tapti pretekstu sugrįžti bei su visa šeima įsikurti penkių šimtmečių senumo erdvėje, apsuptame išpuoselėto, 15 ha siekiančio, skulptūromis padabinto parko ir tyvuliuojančių ežerų. Dvarvietėje laisvai ganosi galvijai: karvės ir arkliai, aptvaruose vaikštinėja žąsys bei vištos, žaliuojančiuose pievose mekena avys.
Naujajam ūkio šeimininkui, kuris galėtų prisidėti ne tik prie ūkio veiklos, bet ir padėtų organizuoti koncertus, renginius, ekskursijas bei užsiimtų maisto produktų gamybos priežiūra, siūloma nuo 25 iki 100 tūkst. Eur per metus – priklausomai nuo pasiekto rezultato – bei viliojančios ateities perspektyvos.
 
„Naujas pareigas užimantis žmogus būtų partneriu, o ateityje – ir dvaro savininku“, – sakė V. Barakauskas. Naujasis verslo partneris turėtų nestokoti optimizmo, pozityvumo ir noro plėtoti bendrą verslą, tęsiant ne vienerius metus vykdomą veiklą: kokybiškų maisto produktų Baltijos šalių gyventojams tiekimą ir dvaro paslaugų teikimą Lietuvos bei užsienio turistams.
 
Kultūros židinio vizija tampa realybe
 
Pasak V. Barakausko, dvarų gyvenimas visada buvo sietinas su žmonių ir juos supančios gamtos vienybe, pagarba jai, gero maisto tradicijomis, tausojančia augalininkyste bei gyvulininkyste. Tad išskirtinė Ilzenbergo dvaro savybė ta, kad jame dera 500 metų senumo istorija su dabartimi – kultūra bei sveikatai palankius produktus gaminančiu ūkiu. Toks derinys, tikėtina, yra vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Vidurio ar Rytų Europoje.
 
Dvare pirmenybė teikiama sveikatai naudingų maisto produktų gamybai (jų šiuo metu – virš 300), tinkančių kiekvienos šeimos kasdieniniam racionui. Tai – daržovės, pieno produktai, įvairių rūšių kruopos, duona, kepiniai, mėsos bei kitokie gaminiai.
Nuo 2017 m. Ilzenbergo dvarvietė intensyviai vyksta ekskursijos, įkurdintas skulptūrų parkas, vyksta įvairūs renginiai bei koncertai, kurių šįmet nusimato dar daugiau. Tai – tik pradžia: siekiama, jog dvaras ilgainiui taptų kultūros renginių lopšiu.
 
  

Žymos: Darbas Lietuvoje, atlyginimai lietuvoje, ilzenbergas

Komentarai

Naujausi straipsniai