Tiesa.com   |   2016-03-21

Graikais apsimetę irakiečiai sučiupti Lietuvoje

  
Graikais apsimetę irakiečiai sučiupti Lietuvoje
© Wikimedia.org
Trys irakiečiai buvo sulaikyti Vilniaus oro uoste, kai ketino išskristi į Lodoną.
Irako piliečiai jau ne pirmą kartą bando nelegaliais keliais kirsti Lietuvos sieną.

Graikais apsimetinėję trys irakiečiai įkliuvo Vilniaus oro uosto pasieniečiams, kai su suklastotais dokumentais bandė išskristi iš Lietuvos į Londoną. Vyrai susimovė gavę specialius klausimynus graikų kalba.

Kaip pranešė portalas lrytas.lt, incidentas įvyko savaitgalį, kai trys vyrai ketino vykti į Londoną. Jie pasieniečiams pateikė suklastotus graiškus pasus ir padirbtas asmens tapatybės korteles. Pasieniečiams keleiviai sukėlė įtaimų ir trys vyrai buvo pakviesti uždarose oro uosto patalpose užpildyti specialius klausimynus graikų kalba.
Būtent tuomet du 29-erių metų vyriškiai ir vienas trisdešimtmetis prisipažino, kad jie ne graikai, o irakieičiai, kurie pirmiausia atvyko į Trukiją, vėliau atsidūrė prie Makedonijos sienos, o galiausiai nukako į Graikiją. Lietuvą vyriškiai pasiekė jau iš Italijos sostinės Romos. Kadangi Lietuva ir Italija priklauso Šengeno erdvei vidiniuose reisuose keleivių dokumentai nėra tikrinimi.
 
Vilniaus rinktinės pasieniečiai irakiečius sulaikė ir uždarė į areštinę, taip pat pradėjo tyrimą ir dėl disponavimo suklastotais dokumentais bei jų panaudojimo. Trijulė suimta dviem mėnesiams.
 
Irako piliečiai jau ne pirmą kartą bando nelegaliais keliais kirsti Lietuvos sieną. Šiemet, vasarį, Suomijoje gyvenantis irakietis mėgino nelegaliai į Lenkiją įvežti savo draugą. Keli incidentai buvo užfiksuoti ir praėjusiais metais, per kuriuos iš viso sulaikyti 22 irakiečiai.
 
  

Žymos: Londonas, Nelegalai, graikai, irakiečiai, suklastoti dokumentai

Komentarai

Naujausi straipsniai