Tiesa.com   |   2013-07-15

Geriausiai egzaminus išlaikę vilniečiai studijas tęs Anglijoje

  
Geriausiai egzaminus išlaikę vilniečiai studijas tęs Anglijoje Geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai trauks į Amerikos ir Anglijos aukštąsias mokyklas.

Abiturientai gali lengviau atsikvėpti – egzaminų sesija baigėsi. Sėkmingiausiai išlaikę abitūros egzaminus sostinės moksleiviai susirinko išklausyti sveikinimų ir padėkų, kurias įteikė Vilniaus meras Artūras Zuokas. Jis Vilniaus rotušėje susitiko su 120 jaunuolių, kurie surinko daugiau nei du šimtukus. Daugiausiai tokių – iš Vilniaus licėjaus.

Tačiau tarp jų nebuvo nei vieno, kuris būtų surinkęs po 100 balų iš visų laikytų penkių valstybinių egzaminų. Vilniaus Licėjų baigę vilniečiai surinko po 3 ir 4 šimtukus, o net penkiais aukščiausiais įvertinimais džiaugėsi dvyliktokas iš Vilniaus rajono. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos gimnazistas Mariušas Voitkunas aukščiausią įvertinimą gavo iš matematikos, fizikos, chemijos, geografijos ir lietuvių kalbos egzaminų.
Vilniaus meras įteikė padėkos raštus, apdovanojo gėlėmis. Kreipdamasis į abiturientus jis sakė, kad būti taip gerai įvertintais yra labai svarbu ir smagu, tačiau kartu tai didelė atsakomybė, nes atsiveria šimtai galimybių. „Jei būčiau jūsų vietoje, nežinočiau, ką daryti. Tiek daug galimybių, tiek daug pasiūlymų, idėjų“, - vidurinę mokyklą baigusiems abiturientams sakė Vilniaus meras. Prieš įteikdamas raštus, meras klausė kokiame universitete jaunimas ketina studijuoti toliau.
 
„Du Oksforde, du Kembridže, vienas – Masačūsetse. Apie pusė abiturientų rinksis Angliją. Kita pusė liks Vilniuje. Du pasirinkimai - Rygoje. Du, kurie planuoja studijuoti Kaune. Tik vienas studentas rinkosi VGTU ir tik vienas Lietuvos muzikos akademiją. Gali būti 2 žurnalistai. Populiariausi - programavimas, politikos mokslai, medicina. Trys dar nežino, ką, kur ir kaip darys. Tokia statistika“, - ceremonijos pabaigoje savo apklausos rezultatus paskelbė A. Zuokas.
 
Jis ragino jaunuolius nepamiršti ir Vilniaus: „Širdyje visada turėkite Vilnių kaip savo uostą“, - kalbėjo sostinės vadovas.
 
Lietuvoje po 5 šimto balų įvertinimus šiemet gavo 4 abiturientai, po keturis šimtukus surinko 18 moksleivių.
  

Žymos: Studijos, Lietuva, Aukštasis mokslas

Komentarai

Naujausi straipsniai