Tiesa.com   |   2016-11-18

Gedimino pilis ir kalnas griūva nestabdomi

  
Gedimino pilis ir kalnas griūva nestabdomi
© wikimedia commons.org
Slenkantys Gedimino kalno šlaitai jau apgadino ir pilį.
Spalį nuslinko dar viena nuošliauža, didžiausia per visa laiką, kai kalnas pradėjo griūti prieš kelis metus.

Griūvantis Gedimino kalnas jau senokai gąsdina miesto gyventojus ir sostinės svečius. Pačiame Vilniaus centre kalno šlaitas yra ir slenka. Kol specialistai tariasi taspusavyje, ką reikia daryti, realus pavojus jau iškilo ir Gedimino pilies sienoms – šios ėmė trūkinėti.

on;ė portalas delfi.lt, tokia situacija gąsdina vilniečius. Žmonės su nerimu stebi yrantį kalną, slenkančius jo šlaitus, be to nemaža dalis kalbintų miestiečių bijo, kad kalnas sugrius, o kartu ir pilis.
Dabar kalno šlaitai uždengti ir, kiek įmanoma tokioje situacijoje, sutvirtinti, tačiau jeigu gausiai palytų, dalis kalno vėl nuslinktų.
Tiesa, teigiama, kad nuošliauža būtų paviršinė, kuri neturėtų didelės įtakos visam kalnui ir pilies nesugriautų.
 
Kada bus imtasi kalno sutvirtinimo darbų, kol kas nėra aišku. Sprecialistai vis dar tariasi, ką daryti ir kokiomis priemonėmis irimą galima sustabdyti efektyviausiai.
 
Milžiniška nuošliauža didelių nuostolių pridarė šių metų rūgpjūčio pradžioje. Kai dalis kalno pradėjo slinkti žemyn, kartu su savimi suniokodama ir milijonus litų kainavusį keltuvą, kuriuo miestiečiai ir turistai galėdavo pasikelti į pilies bokštą.
 
Po kelių mėnesių, spalį, nuslinko dar viena nuošliauža, didžiausia per visa laiką, kai kalnas pradėjo griūti prieš kelis metus. Tą kartą didelis žemės kiekis pažeidė dalį gynybinės sienos esančios kalno papėdėje.
 
 
 
  

Žymos: Vilnius , Gedimino kalnas, griūtis, Gedimino pilis

Komentarai

Naujausi straipsniai