Tiesa.com   |   2015-04-28

Garsus aktorius kratosi bausmės dėl kelyje užmušto dviratininko

  
Garsus aktorius kratosi bausmės dėl kelyje užmušto dviratininko Aktorius Petras Dimša ir toliau neigia užmušęs jauną dviratininką ir nori būti visiškai išteisintas.
Pasak P. Dimšos, jis kelyje pamatė gulintį vyrą ir sustojo jam padėti.

Lietuvoje populiaraus serialo „Giminės“ vienas pagrindinių aktorių Petras Dimša už mirtiną jauno dviratininko24 metų Šarūno Surblio sužalojimą prašė teismo jį išteisinti. Garbaus amžiaus aktorius teismui ir toliau atkakliai tvirtino, kad avarijos nesukėlė, o tik sustojo padėti jau kito vairuotojo partrenktam žmogui.

šos, jis kelyje pamatė gulintį vyrą ir sustojo jam padėti. Šešeriems metams atviroje kolonijoje kalėti nubaustas aktorius teismui pateiktame skunde prašė jį visiškai išteisinti.
„Tiesa“ anksčiau jau rašė, kad į eismo įvykio vietą Vilniaus mieste netruko prisistatyti policijos pareigūnai. Jiems kilo įtarimas, kad P. Dimša gali būti neblaivus. Praėjus dviem valandoms po avarijos, aktoriui nustatytas 1,67 promilės girtumas. Garbaus amžiaus vyras tvirtino, kad jis nevartojo alkoholio, o tik išgėręs širdies lašų, kurių sudėtyje buvo alkoholio. Šią versiją teisme paneigė medikai. Anot jų, reiktų išgerti ne vieną litrą „Gudobelės“ ekstrakto, kad kraujyje būtų rastas minėtas kiekis alkoholio.
 
P. Dimšos teigimu, teismas kaltu jį pripažino neišnagrinėjęs visos pateiktos medžiagos, vienašališkai. Be to nebuvo iškviesti gynybos siūlyti liudytojai ir ekspertai.
 
Pasak aktoriaus, Vilniaus apylinkės teismo nuosprendis rėmėsi vien tik policininkų ir mažos dalies liudininkų parodymais. „Teismui duoti parodymai, tai tik jų vaizduotės vaisius“, - liudijimus komentavo aktorius.
 
P. Dimša paprašė surengti naują, dar vieną ekspertizę. Dėl pastarosios prieštaravo ir prokuroras, ir žuvusiojo artimieji. Ar ji bus paskirta, teismas nuspręs po trijų savaičių.
Avariją įvyko 2013-ųjų metų liepos 17 dieną. Smarkiai sužalotas jaunuolis kelias savaites pragulėjo ligoninėje, tačiau taip ir neatgavęs sąmonės, mirė.
 
Teismas bylą nagrinėjo net septynis mėnesius. Per avariją mirtinai sužaloto ir ligoninėje vėliau mirusio 24 metų Š. Surblio artimieji piktinasi aktoriaus elgesiu. Jie tvirtino, kad bylos nagrinėjimo metu, P. Dimša elgėsi ypač arogantiškai, jų neatsiprašė. Pats aktorius tvirtino, kad atsiprašyti neturi už ką, nes ne jis sukėlė avariją ir ne dėl jo kaltės mirė jaunas dviratininkas.
 
 
  

Žymos: Avarija, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai