Delfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2012-02-15

FNTT vadovai traukiasi su trenksmu - meta kaltinimus ministrui R.Palaičiui ir jo partijai

  
FNTT vadovai traukiasi su trenksmu - meta kaltinimus ministrui R.Palaičiui ir jo partijai Buvę pavaldiniai metė kaltinimus R.Palaičiui.

Iš pareigų metamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas traukiasi su trenksmu. FNTT vadovai pareiškė, jog jų vadovaujama tarnyba tyrė partijų rėmėjus, susižėrusius dideles sumas viešuosiuose pirkimuose. V. Giržadas atvirai rėžė, kad tiriamas ir ministro Raimundo Palaičio partiją finansuojantis verslas.

V. Gailius pareiškė, jog FNTT tirtos su partijomis susijusios įmonės viešuosiuose pirkimuose susižėrė apie 2 mlrd. litų. Esą tikėtina, kad nemaža dalis šių pinigų numatyta panaudoti Seimo rinkimams konkrečių politinių jėgų finansavimui.
„Galime daryti tokią prielaidą“, - sakė V. Gailius. „Kolektyvas stiprus. Manau, kad pratęs pradėtus tyrimus dėl Lietuvoje veikiančių monopolizuotų energetikos ir komunalinio ūkio įmonių. Šiuose tyrimuose nustatyti stambaus sukčiavimo atvejai, gryninami pinigai, ir žinome, kur jie bus panaudojami ne už ilgo“, - kalbėjo FNTT vadovo posto netenkantis pareigūnas.
 
Pasak jo, „atliekami tyrimai dėl dosniausių politinių partijų rėmėjų – ūkio subjektų, kurie per 2 metus laimi viešųjų pirkimų iki penkių šimtų arba iki bendros beveik 2 milijardų vertės, daugumoje finansuojami iš Europos Sąjungos paramos ir valstybės ar savivaldybių biudžeto“.
„Kažkam turbūt norėtųsi, kad tarnyba tikrintų kioskus, o ne kovotų su baltų apykaklių grupuotėmis“, - pridūrė V. Gailius.
 
Jis taip pat paminėjo „Gariūnų grupuotę“, kuri esą skiria „didelius pinigus savo gynybai“. Gariūnuose veikiančios įmonės figūruoja daugelio dabar valdančiojoje daugumoje esančių partijų rėmėjų sąrašuose.
Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio partiją, Liberalų ir centro sąjungą, finansiškai parėmusios įmonės nuo 2008 m. rudens laimėjo viešųjų pirkimų konkursų už daugiau nei 2 mlrd. Lt.
 
  

Žymos: Politika, Raimundas Palaitis

Komentarai

Naujausi straipsniai