Tiesa.com inf.   |   2012-02-23

Euro krizė Lietuvai leidžia mėgautis ekonomikos augimo lyderės vardu

  
Euro krizė Lietuvai leidžia mėgautis ekonomikos augimo lyderės vardu Euro zonos šalys kenčia daugiausia dėl problemų Graikijoje.

Lietuvos ūkio augimas šiemet turėtų būti vienas iš didžiausių Europoje ir paspartėti antroje metų pusėje, kai prognozuojamas pagrindinių Lietuvos eksporto rinkų atsigavimas, sakoma vasario 23 dieną Briuselyje paskelbtoje tarpinėje Europos Sąjungos ekonomikos prognozėje.

Europos Komisijos vertinimu, bendrasis vidaus produktas Lietuvoje šiemet turėtų išaugti 2,3 procento. Tai antras pagal dydį rodiklis visoje Europos Sąjungoje po Lenkijos.
„Lietuvos ekonomikos spurtas 2011 metais įvertintas puikiai. Nepaisant ekonomikos nuosmukio Europoje ir numatomo euro zonos ekonomikos traukimosi, Lietuva ir toliau bus viena iš sparčiausiai augsiančių Europos ekonomikų. Ataskaita rodo iš esmės gerą Lietuvos ekonomikos būklę šiais sunkiais Europos ekonomikai laikais“, - sakė Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje Raimundas Karoblis.
 
Europos Komisija pernykštį Lietuvos ūkio augimą vertina 5,8 procento ir aiškina jį padidėjusiu konkurencingumu, dėl kurio išaugo eksportas, o tai paskatino privatų vartojimą bei investicijas. 2011 m. pabaigoje ekonomikos plėtra sulėtėjo dėl išaugusios nežinomybės Europos Sąjungoje ir susvyravusio vartotojų bei verslo pasitikėjimo.
 
Europos Komisija prognozuoja, kad Lietuvos ekonomikos raidą lems padėtis pagrindinėse eksporto rinkose (Vokietijoje, Rusijoje ir kitose dviejose Baltijos šalyse), situacija euro zonoje, aukštas nedarbas, ypač tarp jaunimo ir sulėtėjęs vidaus vartojimo augimas. Laukiama, kad eksporto ir vidaus vartojimo augimas turėtų atsigauti trečiajame ketvirtyje, todėl 2012 m. antroje pusėje BVP augimas turėtų paspartėti.
 
  

Žymos: Euro zonos krizė, Verslas, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai