Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2015-03-10

Entuziastai supyko ant prezidentės ir sumanė ją nušalinti

  
Entuziastai supyko ant prezidentės ir sumanė ją nušalinti „Facebook“ grupėje skamba pykčio kupinos replikos prezidentės D. Grybauskaitės adresu.
Mus jau puola! Bet ne Rusija, teroristai, o Grybauskaitės nusišnekėjimai!“ – rašo grupės „Referendumas dėl prezidentės nušalinimo“ atstovai.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad šalis yra pavojuje, todėl būtina ruoštis gynybai. Apie tai byloja ir šalies vadovės retorika: ji ne kartą viešai ragino tautiečius ruoštis šalies gynybai, taip pat ne kartą kartojo, kad Lietuvą Rusija jau atakuoja esamuoju laiku.

okia nuomone nesutinka dalis Lietuvos gyventojų, kurių manymu, D. Grybauskaitė kursto karą ir baugino tautą bei sėją baimę. Kaip pranešė portalas Lrytas.lt, žmonės susibūrė į grupę „Referendumas dėl prezidentės nušalinimo“. Šios, sparčiai populiarėjančios grupės tikslas – surengti referendumą dėl D.Grybauskaitės nušalinimo.
„Mus jau puola! Bet ne Rusija, teroristai, o Grybauskaitės nusišnekėjimai!“ – rašo grupės „Referendumas dėl prezidentės nušalinimo“ atstovai, pateikdami nuorodą į Lrytas.lt straipsnį apie prezidentės interviu su BBC. Jame Lietuvos vadovė pareiškė, kad šalis „jau yra atakuojama“ ir kad karinė prievolė pakartotinai įvesta kaip atsakas į regionines grėsmes.
 
Iniciatoriai pasiskelbė norintys surinkti 300 tūkst. parašų ir surengti referendumą dėl prezidentės nušalinimo.
 
Tiesa, šios grupės nariai turėtų atidžiai perskaityti Konstituciją, kurioje aiškiai parašyta, kad prezidento nušalinti surengus referendumą neįmanoma. Procedūra kur kas sudėtingesnė ir ilgesnė.
 
Konstitucija numato šias Prezidento galių pabaigos aplinkybes:
1. Pasibaigia laikas, kuriam jis buvo išrinktas; 2. Įvyksta pirmalaikiai Respublikos Prezidento rinkimai; 3. Atsistatydina iš pareigų; 4. Respublikos Prezidentas miršta; 5. Seimas jį pašalina iš pareigų apkaltos proceso tvarka; 6. Seimas, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išvadą, 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma priima nutarimą, kuriuo konstatuojama, kad Respublikos Prezidento sveikatos būklė neleidžia jam eiti savo pareigų.
 
 
 
  

Žymos: Internetas, Dalia Grybauskaitė, Karas

Komentarai

Naujausi straipsniai