Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2015-07-23

Emigrantei poliklinikoje Lietuvoje: „Tokių, kaip jūs, nepriimame“

  
Emigrantei poliklinikoje Lietuvoje: „Tokių, kaip jūs, nepriimame“
© lrytas.lt nuotr. Vitalijos sūnus
Vitalijos teigimu, jos sūnui nebuvo suteikta pagalba todėl, kad ji negyvena Lietuvoje.
„Važiuokite į ligoninės priimamąjį. Tokių, kaip jūs, nepriimsime“

Norvegijoje penkerius metus gyvenanti 34-erių Vitalija prieš keletą savaičių viešėjo gimtojoje Palangoje. Tačiau moters vizitą sudrebino neįtikėtinas incidentas, pranešė naujienų portalas Lietuvos Rytas.

Vitalija pasakojo, kad su savo vaikais užsuko į parduotuvę, tačiau apsipirkimo metu įvyko nelaimė – ant lentynos, pro kurią ėjo, stovėjęs šampano butelis nukrito ant žemės. Šukės susmigo Vitalijos penkerių metų sūnui į koją.
„Viena sūnaus koja buvo gana stipriai supjaustyta. Iškvietėme greitąją, mus nuvežė į ligoninę ir greitai susiuvo žaizdą. Gavome nurodymą vėliau važiuoti į polikliniką, kur koja bus kasdien perrišama. Ji buvo supjaustyta keturiose vietose“, – savo išgyvenimais dalinosi Vitalija.
 
Moteris nuskubėjo į arčiausiai namų esančią polikliniką – Kulikauskienės šeimos centrą Palangoje.
 
Vitalija tęsė savo pasakojimą: „Pirmadienį atėjome į polikliniką. Registratūroje ant manęs pradėjo rėkti neva turiu važiuoti pas savo gydytoją. Bandžiau paaiškinti, kad gyvename ne Lietuvoje, čia tik grįžome atostogauti. Išgirdau atsakymą, kad poliklinika neturi vietų net saviems, todėl mūsų tikrai nepriims.
Tuomet dar išgirdau, kad visos paslaugos bus mokamos. Atsakiau, kad su viskuo sutinku, galiu sumokėti. Žinau, kad mokesčius mokame kitoje šalyje, todėl Lietuvoje medicinos paslaugos mums yra mokamos. Viskas gerai, nė nebandžiau ginčytis“.
 
Registratūros darbuotojai lyg užsikirtusi tvirtino Vitalijai, kad vietų nėra net saviems ir pareiškė: „Važiuokite į ligoninės priimamąjį. Tokių, kaip jūs, nepriimsime“.
 
Moteris dar bandė klausti darbuotojos, ką jos žodžiai reiškia, tačiau į juos nebuvo atsakyta ir argumentai nebuvo išgirsti. Vitalija bandė prašyti galimybės pasikalbėti su gydymo įstaigos vadove, bet išgirdo esą nieko šiuo metu nėra, nes visi išvykę atostogauti.
 
Laimei, vaikas buvo apžiūrėtas kitos medicinos įstaigos, tačiau tik pažįstamų žmonių dėka.
Vitalija neslėpė širdgėlos: „Mano mama visą gyvenimą gyvena Palangoje, turi čia pažįstamų. Vaikai liko su ja, ir ji susitarė su viena slaugytoja, kad ši ateitų į namus ir perrištų sūnaus žaizdą. Viskas baigėsi gerai, žaizda beveik sugijo, siūlus jau išėmė. Tačiau po šios istorijos man kilo klausimas: ką daryti tiems, kurie neturi galinčių padėti pažįstamų? Keista, net jei sutinki už viską susimokėti, vis tiek negauni gydytojo“.
 
Moteris įsitikinusi – jos sūnus nebuvo priimtas todėl, kad šeima gyvena emigracijoje. „Ne kartą registratūros darbuotoja man pabrėžė, jog vietų nėra net saviems, o tokiems, kaip mes, jų juolab neatsiras“, – atviravo Vitalija ir pridūrė, kad su tokiu incidentu susidūrusi pirmą kartą gyvenime.
 
 
  

Žymos: Emigrantai, Skandalas, Poliklinika

Komentarai

Naujausi straipsniai