Tiesa.com   |   2015-06-24

Emigrantai – aktyviausi naujų būstų pirkėjai

  
Emigrantai – aktyviausi naujų būstų pirkėjai
© Wikipedia.com
Naujų būstų rinkoje sujudimą sukėlė užsienyje dirbantys lietuviai.
Daugiausiai naujų būstų didžiuosiuose šalies miestuose nuperka užsienyje gyvenantys ir dirbantys lietuviai.

Trečdalį būstų Lietuvoje nuperka emigrantai už pinigines perlaidas. Nekilnojamojo turto vystytojai tikisi, kad šios tendencijos – ilgalaikės, mat statybos didžiuose miestuose, o ypač Vilniuje, vyksta dideliu tempu. Gyvenamieji namai statomi ir miegamuosiuose rajonuose, ir arčiau miesto centro.

Kol kas sąstingio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje nėra ir apie jį šiemet net negalvojama. Nors naujų būstų kainos nuo krizės laikų pakilo, tačiau žmonės naujus butus perka ne tik apžiūrėję ką tik pastatytus namus, bet išsirenka naują butą dar brėžiniuose.
Remiantis Lietuvos banko atliktu tyrimu, emigrantai – aktyviausi NT rinkos pirkėjai. Jie patys arba artimieji būstus pirko už grynus pinigus, kurie į Lietuvą „atkeliavo“ perlaidomis.
 
Greičiausiai, kad užsienyje gyvenantys lietuviai ir toliau turės daugiau galimybių įsigyti norimą būstą tėvynėje. Mat už paskolas nusipirkti butą Lietuvoje gyvenantiems žmonėms nuo šių metų lapkričio mėnesio bus gerokai sudėtingiau. Mat įsigalios Lietuvos banko parengti atsakingojo skolinimosi nuostatai: mažės maksimalios paskolos trukmė, keisis įmokų ir pajamų santykis – žmonėms reikės didesnio pradinio įnašo būsto paskolai gauti.
 
Žmonės pernai metų pabaigoje būstus pirko dar lėčiau nei metų pradžioje. Kita vertus, padidėjo būsto pasiūla. Lietuvos bankas nesitiki, kad būsto kainos didės artimiausiu metu, rašė portalas lrytas.lt.
 
  

Žymos: Emigrantia, nauji būstai, grynų pinigų perlaidos, NT rinka

Komentarai

Naujausi straipsniai