Tiesa.com   |   2014-07-18

Elektromobilių vairuotojams kelionės tapo paprastesnės

  
Elektromobilių vairuotojams kelionės tapo paprastesnės Su„Nissan LEAF“ elektromobiliu 100 km kainuoja nuvažiuoti 6 – 8,5 Lt, o su įprastu apie 30–40 Lt.

Lietuvoje populiarėja elektromobiliai, tačiau iki šiol šių automobilių savininkai negalėjo įkrauti savo automobilių tiesiog specialia tam skirtose greitojo įkrovimo stotelėse. Šią savaitė šalyje tokia atsidarė pirmoji.

 Naudojantis šia stotele, išsikrovusią elektromobilio bateriją galima įkrauti per 30 minučių. Vienu metu bus galima krauti vieną elektromobilį. Siekiant paskatinti elektromobilių stotelės naudojimą ir ištirti vartotojų elgsenos įpročius, artimiausią laikotarpį mokestis už ja nebus imamas.
Iki šiol Lietuvoje buvo įrengtos tik lėtojo įkrovimo stotelės – pirmoji tokia Vilniuje įrengta 2011 metais šalia Energetikos ir technikos muziejaus. Šiuo metu Lietuvoje yra iki 15 elektromobilių lėtojo įkrovimo stotelių. Naudojant tokio tipo stoteles, elektromobilių įkrovimas trunka 4-8 valandas.
 
Politikai ir verslininkai tikisi, kad greitojo įkrovimo stotelių atsiras daugiau, nes besiplėtojanti infrastruktūra paskatins žmones persėsti iš tradicinių automobilių į elektromobilius.
 
Elektromobilių greitojo įkrovimo stotelę įrengė bendrovė LESTO, kurios atstovai atliko eksperimentą su elektromobiliu „Nissan LEAF“ ir išsiaiškino, jog nuvažiuoti apie 1000 km prireikė 165 kWh elektros energijos. Tai reiškia, kad nuvažiuoti elektromobiliu 100 km paprastam elektros vartotojui kainuotų nuo 6 iki 8,5 Lt, priklausomai nuo elektros energijos tarifo. Įprastu tokios klasės automobiliu nuvažiuoti 100 km kainuotų apie 30–40 Lt. Be to, naudojantis elektromobiliu į aplinką patenka 14 kg mažiau CO2 dujų 100 km nei iškastinį kurą naudojantis automobilis.
 
Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra registruoti 42 elektromobiliai (M1 klasės).
  

Žymos: Automobiliai

Komentarai

Naujausi straipsniai