Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2014-06-05

Egzaminai žlugdo abiturientų planus

  
Egzaminai žlugdo abiturientų planus Šiemet jau įvyko trys svarbūs egzaminai: anglų ir lietuvių kalbų bei matematikos.

Dvyliktokams prasidėjusi egaminų karštinė šiemet laistoma gausiomis ašaromis, o prakeiksmai skrieja Nacionalinio egzaminų centro (NEC) darbuotojams, kurie parenka užduotis egzaminams. Daugiausiai pasipiktinimo sukėlė du egzaminai, kurie, pasak abiturientų, buvo ypatingai sunkūs.

 Šią savaitę, birželio 5-ąją dieną, buvo laikomas matematikos valstybinis egzaminas. Jam pasibaigus jaunuoliai piktinosi, kad užduotys buvo tokios sunkios, jog per tris egzminui skirtas valandas jas išspręsti buvo tiesiog neįmanoma.
Kaip rašė portalas lrytas.lt, abiturientai taip pat piktinosi ir savotiška egzaminų sudarinėtojų gudrybe – užduotys buvo tęstinės. Tai reiškia, kad padarius klaidą sprendžiant vieną uždavinį, ji atsikartos ir kitame uždavinyje.
 
NEC duomenimis, šiemet laikyti matematikos egzaminą pasirinko 16 tūkst. 538 kandidatai – tai 3 proc. daugiau nei pernai.
 
Šiemet mokyklą baigiantieji jaunuoliai iki matematikos laikė dar du egzaminus – lietuvių ir anglų kalbų. Pastarasis irgi sulaukė ypatingai daug priešiškų nuomonių ir komentarų dėl techninio broko ir užduočių sudėtingumo lygio.
 
Ne vienas dvyliktokas tikino, kad besiruošdami baigiamiesiems egzaminams, jie sprendė ankstesnių metų egzaminų užduotis, ir gali patvirtinti, kad šiemetiniai matematikos ir anglų kalbos egzaminai buvo sunkiausi per pastaruosius kelis metus.
  

Žymos: Mokslas, Lietuva,

Komentarai

Naujausi straipsniai