Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2014-09-26

Dviejų mėnesių dukrą sukramtęs ir nužudęs lietuvis nuteistas

  
Dviejų mėnesių dukrą sukramtęs ir nužudęs lietuvis nuteistas Aurimas Medvedevas nuteistas iki gyvos galvos už savo kūdikio nukankinimą mirtinai.

Lietuvis Aurimas Medvedevas (23 m.), kaltintas mažametės nužudymu, teismui aiškinosi, kad jo dviejų mėnesių dukra mirė iškritusi iš lovos. Teismo ekspertų išvados teigė, jog vaikas buvo žiauriai kankintas ir nužudytas. Prieš mirtį tėvas dukrą sukramtė, mušė ir purtė, kol ji nuo daugybės sužalojimų mirė.

Brutalus tėvas, gyvenęs Peterborough‘e, nuteistas iki gyvos galvos, su trumpiausia galima 22 metų bausme. Pernai rugsėjo 5 d. nuteistojo žmona po gimdymo grįžo atgal į darbą ir paliko dukrą Auksę prižiūrėti tėvui. Policija mirusios mergaitės sužalojimus prilygino žmogaus, iškritusio iš pirmo pastato aukšto arba patekusio į stiprią automobilio avariją.
22-ejų metų mergaitės mama ir žudiko sugyventinė Džesika Urbikaitė dirbo agentūroje ir kūdikio kūną rado tik naktį grįžusi iš darbo. Nuteistasis tikino neskriaudęs dukters, esą, ji pati susižeidė. Teisme vyras iš pradžių savo kaltę neigė, tačiau trečiajame teismo posėdyje prisipažino nužudęs vaiką ir prašė teismo pasigailėti.
 
Teisėjas Timothy‘is Pontiusas, paskelbęs nuosprendį, teigė, kad nusikaltimas – žiaurus ir nežmoniškas. Po ekspertų tyrimo, ant mergaitės galvos rasta daugybė įkandimo žymių, kurios šokiravo pareigūnus. Pasak medikų, vaikas prieš mirtį kentėjo agonijoje mažiausiai keturias valandas.
 
Teismo metu kūdikio motina sėdėjo ramiai ir nepratarė nė žodžio, kol jos partneris buvo teisiamas ir vadinamas griežčiausiais epitetais. „Žmogžudystė – nepataisomas poelgis. Beginklio dviejų savaičių kūdikio nužudymas apskritai nesuvokiamas protu. Tai beširdiškas poelgis, kuris nuteistojo atmintyje turėtų išlikti visą gyvenimą ir kankins šį jauną vyrą iki pat mirties. Tikiuosi, kad taip ir bus“, - posėdžio metu sakė teisėjas.
 
A.Medvedevo advokatė Sallie Bennett-Jenkins teigė, kad jos ginamasis, darydamas nusikaltimą nesuprato, ką darantis. Nors ekspertų teigimu, vyro psichinė būklė gera, advokatė įsitikinusi, kad mylintis ir švelnus vyras turėjo išgyventi trumpalaikį proto aptemimą. „Jis sakė, kad vaikas mirė jam ant rankų. Laikydamas savo kūdikį A. Medvedevas labai išsigando ir nebežinojo, ką daryti bei kaip padėti ir išgelbėti dukrą“, - portalui telegraph.co.uk sakė advokatė.
 
Teismo ekspertai nustatė, kad mergaitei patyrus daugybinius sužalojimus ją dar buvo galima išgelbėti, tačiau į besikankinantį vaiką tėvas nekreipęs dėmesio ir jos negelbėjęs. Auksei buvo subraižytas visas kūnas, įkasta į galvą, sužaloti vidaus organai, giliai įpjautos kepenys, sulaužyti 5 šonkauliai, kraujas išsiliejęs į smegenis ir akis. Šie sužeidimai rodė, kad mergaitė buvo itin stipriai purtyta.
 
 
  

Žymos: Aurimas Medvedevas, Nusikaltimai, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai