Tiesa.com   |   2017-02-07

Drama kaime: girtų tėvų rūpestis – pinigai, ne – vaikai

  
Drama kaime: girtų tėvų rūpestis – pinigai, ne – vaikai
© Pixabay.com
Septynis vaikus naktį policininkai nugabeno į valdiškas įstaigas, nes tėvai namuose buvo girtutėliai
Seniūnas neneigė, kad šeima visom tarnyboms buvo žinoma kurį laiką.

Šią savaitę lietuviai ir vėl linksniuoja socialinius darbuotojus. Šį kartą pastarieji nemalonę užsitraukė Tauragės rajone esančiame Gedgaudiškės kaime. Pareigūnai naktį, iš pirmadienio į antradienį, gavo pranešimą, kad minėtame kaime gyvenanti šeima girtauja ir neprižiūri mažamečių vaikų.

Atvykus policijai namuose iš tikrųjų buvvo rasta svaigalus vartojanti kompanija, tarp kurių ir namuose buvusių septynių vaikų tėvai.
Motinai buvo nustatytas 2,14 promilių girtumas, o tėvui – 3,19 promilių.
 
Pareigūnai tą pačią naktį bandė susisiekti su socialiniais darbuotojais, tačiau nesėkmingai, todėl šešis vaikus, iš kurių jauniausiam vos keturi mėnesiai, nugabeno į Tauragės vaikų globos namus, o vieną nuvežė į Skaudvilės specialiųjų poreikių pagalbinę mokyklą.
 
Iš viso šeima turi 17 vaikų. Penki iš jų jau pilnamečiai, dar penki mokosi minėjote sprecialių poreikių pagalbinėje mokykloje.
 
Kaip rašė lrytas.lt, Skaudvilės seniūnas su kolegomis šeimos namuose apsilankė antradienio rytą. Anot Virginaus Būdvyčio, tėvai buvo pagiringi ir sunkiai galėjo pasakyti, kur kokie vaikai randasi, kur mokosi ir pan. Vyras su žmona pergyveno, kad jeigu vaikai į šeimą negrįš, jie neteks pašalpų.
 
Seniūnas neneigė, kad šeima visom tarnyboms buvo žinoma kurį laiką. Ją nuolat lankė socialiniai darbuotojai ir policijos pareigūnai, mat vienam pilnamečiui šios šeimos nariui yra paskirta lygtinė bausmė. Tad policijos pareigūnai vakarais apsilanko ir patikrina, ar jaunuolis, kaip numatyta, yra namuose.
 
Koks bus tolimesnis mažamečių likimas, kol kas nėra aišku. Žinoma, kad tai ne pirmas atvejis, kai vaikai atsiduria globos namuose, tačiau anksčiau jie praėjus kuriam laikui grįždavo į namus, nes tėvystės teisės gimdytojams nebuvo apribotos.
 
  

Žymos: Alkoholis, Šeima, Policija, Vaikai, tėvai, Skaudvilė, Gedgaudiškės

Komentarai

Naujausi straipsniai