delfi.lt ir tiesa.com inf.   |   2011-07-18

Didžiausias nedarbas – Ignalinoje

  
Didžiausias nedarbas – Ignalinoje Vilniuje darbą sunkiausia susirasti jauniems žmonėms.

Viena madingiausių temų Lietuvoje šiuo metu – emigracija. Apie tai diskutuoja visi ir visur. Vieni teigia, jog Lietuvai tai gana naudinga, nes darbo vietų čia nėra tiek daug, kad įsidarbintų visi norintieji, tad emigracija daugeliui bedarbių yra vienintelė išeitis susirasti darbą. O kiti tvirtina, kad greitai ims trūkti kvalifikuotos darbo jėgos, o emigracija negali turėti jokių teigiamų padarinių.

Metiniai statistiniai duomenys nuteikia optimistiškai – bedarbių gretos mažėja, tačiau tikrai ima trūkti kvalifikuotų darbuotojų. Mat labai didelė dalis užsiregistravusiųjų darbo biržoje neturi jokios kvalifikacijos arba niekada nėra dirbę. Tiesa, praėjusią savaitę darbo birža užfiksavo šiokį tokį bedarbių skaičiaus augimą, bet teigiama, kad tai lėmė abiturientų ir absolventų antplūdis.
Šių metų sausį–gegužę buvo įregistruota 98,4 tūkst. bedarbių. Palyginti su tuo pačiu 2010 metų laikotarpiu, bedarbių buvo beveik 40 proc. mažiau. Sparčiausiai bedarbių gretos mažėjo Palangoje ir Druskininkuose. Tai gana įprasta prasidėjus vasaros sezonui.
 
Daugiausia ieškančiųjų darbo šiuo metu gyvena Ignalinoje, Zarasuose, Anykščiuose, Panevėžyje. Mažiausiai – Šiauliuose. Ignalinoje sunkiausia rasti darbą vyrams, moterims darbo paieškos sunkiausios Mažeikiuose. Vilniuje darbą sunkiausia susirasti jauniems žmonėms. 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai