2017-01-10

Dar ne epidemija, bet gripas toliau siaučia

  
Dar ne epidemija, bet gripas toliau siaučia Daugiausia sergančių - Alytaus apskrityje.

Praėjusią savaitę sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje ir toliau daugėjo. Specialistų teigimu, saugotis itin svarbu, nes prasideda pavojingiausias laikas.

Praėjusią savaitę Vilniaus apskrityje nuo gripo mirė du žmonės, duomenų apie gripo aukas kituose regionuose nėra. Mirusieji nuo gripo buvo vyresnio amžiaus (virš 80 metų), jie gydyti intensyviosios terapijos skyriuose, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentas.
 
Bendras sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pastarąją savaitę išliko labai didelis. 10 tūkst. gyventojų teko 72,4 susirgimų atvejo. Pirmą sausio savaitę šis rodiklis siekė beveik 88 atvejus 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų Lietuvoje buvo kur kas mažiau – 53,8 atvejo. Mažiausiai dėl minėtų ligų praėjusią savaitę į medikus kreipėsi Šiaulių apskrities gyventojai, daugiausiai – Alytaus apskrities.
 
 
Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų susirgimų peršalimo ligomis.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai