tiesa.com   |   2014-02-10

D. Grybauskaitė rinkimams prašo aukoti žmonių

  
D. Grybauskaitė rinkimams prašo aukoti žmonių 2009-aisiais Dalią Grybauskaitė prezidento rinkimuose lydėjo sėkmė.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė nusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose dar kartą. Politologai jai pranašauja sėkmę, tačiau rinkiminei kampanijai pinigų vis tiek reikia. Dalį jų D. Grybauskaitė nutarė paprašyti paaukoti paprastų žmonių.

 Anot vadovės, ji kelia savo kandidatūrą kaip nepriklausoma kandidatė, o tai reiškia, kad valstybė paramos neskiria, partijos, kuri paremtų finansiškai, taip pat nėra.
Socialiniame tinkle „Facebook“ šalies vadovė išplatino kreipimąsi su prašymu aukoti jai pinigų, kurie būtų išleisti prasidėjus rinkiminei kampanijai. Lietuvos gyventojai gali aukoti būsimai rinkiminiai kampanijai, tačiau ne daugiau nei 10 proc. savo praėjusių metų pajamų. Be to vieno žmogaus auka negali viršyti 22 320 litų ir tik tuo atveju, jeigu jau yra deklaruotos praėjusių metų pajamos. Priešingu atveju, auka gali siekti 40 Lt.
 
Kaip pranešė lrytas.lt, prieš penkerius metus, kai dar buvo leistina įmonių parama, D.Grybauskaitė surinko 507,3 tūkst. litų, socialdemokratas Algirdas Butkevičius – 426,6 tūkst. litų, Kazimira Prunskienė – 374,2 tūkst. litų aukų.
 
Remiantis žiniasklaida, kiti kandidatai taip pat nėra patenkinti surenkamomis lėšomis. Dauguma jų tikisi, kad finansinių injekcijų sulauks pavasariop, kai bus deklaruotos praėjusių metų pajamos. Tai visi Lietuvos gyventojai turi padaryti iki šių metų gegužės 1-osios.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Prezidento rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai