Tiesa.com   |   2017-12-21

Beveik visą kūną apdegęs keturiolikmetis jau ištvėrė 21 operaciją, laukia dar daugiau

  
Beveik visą kūną apdegęs keturiolikmetis jau ištvėrė 21 operaciją, laukia dar daugiau
© tv3.lt
Vaikai kenčia nežmoniškus skausmus.
Persodinimams ant vaikino kūno sveikos odos neberandantys gydytojai tik patvirtina, kad didžiąją gyvenimo dalį paauglys vis tik praleis ant operacinės stalo.

Po nežmoniško draugo poelgio, apipiltas benzinu, padegtas ir likimo valiai paliktas Tomašas išgyveno. Dvi valandas kentęs nežmoniškas kančias, atsidūręs ligoninėje, po ilgos medikų kovos dėl jo gyvybės paniro į komą. Atsibudo tik po šešių savaičių – per savo gimtadienį.

Net visko matę medikai abejojo, ar pavyks išgelbėti benzinu apipilto ir padegto 14-mečio gyvybę. Tačiau panašesnis į gyvą žaizdą Tomašas ryžtingai nusprendė už savo gyvenimą kovoti iš naujo.
Persodinimams ant vaikino kūno sveikos odos neberandantys gydytojai tik patvirtina, kad didžiąją gyvenimo dalį paauglys vis tik praleis ant operacinės stalo. Nudegė kvėpavimo takai, o nudegimo žaizdos apėmė visą galvą, kaklą, krūtinę, dalį nugaros, abi rankas ir kojas. Neliko akių, ausų… Viskas buvo sudegę, todėl stebuklu galima vadinti tai, kad Tomašas išgyveno.
 
Trečius metus Tomašas kovoja su didžiuliais skausmais, su sveikam žmogui nesuvokiamai sudėtingu kasdieniu gyvenimu. Atlaikęs daugiau negu dvidešimt vieną operaciją ir dar nežinia kiek jų laukiantis ateityje, jis išgyvena tik palaikomas savo ištikimos ir mylinčios globėjos bei didžiulio vidinio tikėjimo.
 
Šios istorijos globėja Daina Gudzinevičiūtė – olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė, Lietuvos Tautinio Olimpinio Komiteto prezidentė, gavusi Gedimino antrojo laipsnio ordiną už savo ryžtą ir sunkiu darbu pasiektas pergales. Daina kviečia mus visus susivienyti Olimpiniam tikslui. Kad Tomašo tikėjimas savo jėgomis neišblėstų ir būtų galima atlikti tolimesnes operacijas, tęsti gydymą, šeimai labai reikalinga visų mūsų pagalba, nes nelikus sveikos odos pagelbėti gali tik 10 tūkst. eurų kainuojančios dirbtinės odos persodinimo operacijos, kurių apmokėti globėja neįstengia.
 
  

Žymos: Vaikas, pagalba, išsipildymo akcija, operacijos

Komentarai

Naujausi straipsniai