Delfi.it ir Tiesa.com inf.   |   2011-12-22

Banko atstovė: juoką kelia planuojamos pajamos iš NT mokesčio

  
Banko atstovė: juoką kelia planuojamos pajamos iš NT mokesčio Violeta Klyvienė.

Seimo priimtas sprendimas apmokestinti brangesnį nei 1 mln. Lt nekilnojamąjį turtą (NT) yra populizmas, kuriuo neva norima nubausti turtingus žmones, mano „Danske” banko analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė.

Jos teigimu, juokingi yra planai iš šio mokesčio surinkti 17 mln. Lt. Tuo metu DNB banko vyriausioji analitikė Jekaterina Rojaka stebisi, kad nuo mokesčio išsisuks pigių butų prisipirkęs investuotojas, kuris iš to uždirba.
„Vien juoką kelia planuojamos iš jo surinkti pajamos. Akivaizdu, kad to mokesčio tikslas yra ne surinkti pajamas, o nubausti prabangaus turto turėtojus. Manau, kad galutiniame variante apskritai galime susidurti su situacija, kad atsiras santykinai nedaug potencialių šio turto turėtojų, kurie realiai tą mokestį mokės“, – DELFI savo nuomonę apie trečiadienį priimtą NT mokesčio įstatymo pataisą išsakė ji.
 
Ekonomistė mano, kad netrukus turėtų pasipilti prašantys įvairių išimčių.
„Aš įsivaizduoju, kad tokiam milijonierių mieste kaip Palanga tuoj pat bus prašoma išlygų seniems žmonėms, pensininkams, kurie valdo namus, kurių vertė rinkos kainomis bent jau bumo metu gerokai viršijo milijoną. Ir ką jiems tokioje situacijoje daryti? Ar valstybė iš jų išpirks namus už tą milijoną ar du, tris? Galima sakyti, kad tai mokestis, neturintis daug prasmės ir tiek tų žinių. Populizmas absoliutus“, – sprendimą kritikavo V. Klyvienė.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai