Tiesa.com   |   2015-05-08

Atskleista kiek mokesčių mokėtojams kainuoja seimo narių automobiliai

  
Atskleista kiek mokesčių mokėtojams kainuoja seimo narių automobiliai Seimo nariai kanceliarijos pinigus švaisto brangių automobilių nuomai.
Seimo narė Vitalija Vonžutaitė telefono pokalbiams per 3 mėnesius išleido 624 eurus bei už parlamentines lėšas nuomoja prabangų visureigį BMW X6.

Per praėjusį ketvirtį Lietuvos Seimo nariai savo automobiliams bei tušinukams išleido kosminę sumą – 250 tūkst. eurų. Neapsikentusi tokio valstybės lėšų švaistymo, naujoji Vilniaus miesto tarybos narė Aušra Maldeikienė nutarė pasidomėti, kur yra išleidžiami mokesčių mokėtojų pinigai.

Seimo narė Vitalija Vonžutaitė telefono pokalbiams per 3 mėnesius išleido 624 eurus bei už parlamentines lėšas nuomoja prabangų visureigį BMW X6.
„Vonžutaitės automobilis pakankamai brangus, nuomai skirta apie 500 eurų. Iš tikrųjų, visada turėtume vadovautis racionalumo principu. Aš manyčiau, kad vis dėl to turėtų būti labai aiškiai reglamentuota, nustatytos maksimalios sumos, kas kam gali būti skirta, kai kurios išlaidos turėtų būti labai rimtai aptartos“, - sakė ekonomistė A. Maldeikienė.
 
Seimūnė Agnė Bilotaitė už kanceliarines išlaidas nuomoja „Opel Insignia“. Nuomai per ketvirtį išleido 960 eurų, tačiau politikė ginasi, kad jos automobilis nėra brangus. „Mano automobilis nėra labai brangus, mano kolegos turi gerokai brangesnes transporto priemones. Aš važinėju su „Opeliu“, tai nėra kažkoks labai jau prabangus ženklas, bet mašina yra saugi ir patogi. Man tenka tikrai daug važinėti, skirtingai negu mano kitiems kolegoms“, - kalbėjo A. Bilotaitė.
 
Buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė automobiliui išleidžia dar daugiau. Mašinai, su kuria niekada nebuvo pasirodžiusi Seimo prieigose, per 3 mėnesius politikė išleido net 1880 eurų.
 
Seimūnai Andrius Mazuronis ir Mečislovas Zasčiurinskas mašinoms išleido taip pat nemenką sumą pinigų. A. Mazuronis už Škodą „Superb“ atidavė 1330 eurų, o Žasčiurinskas už savo prabangią Audi A6 – 1500 eurų.
 
  

Žymos: Finansai, Seimo nariai

Komentarai

Naujausi straipsniai