Tiesa.com   |   2016-07-11

Ateities pensininkų laukia skurdi senatvė

  
Ateities pensininkų laukia skurdi senatvė
© Pixabay.com
Vidutinė senatvės pensiją Lietuvoje 2020-aisiais gali tesiekti 180 eurų.
Šie statistikų skaičiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valdininkų per daug neišgąsdino.

Tragiški emigracijos tempai smogs būsimiems pensininkams. Atsižvelgiant į pastarųjų kelių metų emigracijos mastus, paskaičiuota, kad, kai 2020-aisiais į pensiją išėję žmonės gaus vos 24 proc. savo buvusio uždarbio.

Tokius duomenis išnagrinėję demografijos ir emigracijos padėtį Lietuvoje pateikė „Eurostat“ specialistai. Jų teigimu, nuo 2013-ųjų metų iki 2060-ųjų Lietuvoje gyventojų skaičius sumažės iki 1,8 mln. arba 38 proc. Taip pat skaičiuojama, kad 2013-2030 metais smarkiai sumažės dirbančiųjų, net 42 proc., o 2020-2030-aisiais į pensiją išeis didžioji karta garbingo amžiaus sulaukusių žmonių.
Kaip lrytas.lt teigė ekonomistas Romas Lazutka, mokesčių sistemai reikalingos pertvarkos, nes kitaip ateities pensininkų laukia labai sunkūs laikai.
 
Šie statistikų skaičiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valdininkų per daug neišgąsdino. Jų teigimu, skaičiavimai kol kas tik teoriniai, tad komentuoti konkrečiau jų negalintys, bet tokios tikimybės, kad pensijos būtų maždaug trečdaliu mažesnės, nei yra šiuo metu, galimybės neatmeta.
 
Kaip buvo skelbta portale lrytas.lt, jau minėtais 2020-aisiais metais vidutinė pensija teisiektų 180 eurų.
 
  

Žymos: Skurdas, Pensininkai, Lietuva, demografija, senatvės pensija, emigracija

Komentarai

Naujausi straipsniai