Tiesa.com   |   2010-09-26

Abejojama net Vyriausybės obligacijomis

  
Abejojama net Vyriausybės obligacijomis

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas pastebi, kad dabar bankų klientai, rinkdamiesi, kur investuoti, nebepasitiki net Vyriausybės vertybiniais popieriais, praneša lrt.lt. Dėl to bankuose smarkiai daugėja indėlių.

mal">Tiek S.Kropas, tiek kiti lrt.lt pašnekovai – ekonomistas ir finansų analitikas Valdemaras Katkus bei Finansų analitikų asociacijos valdybos narys Mindaugas Vaičiulis – teigia, jog dabar pagrindinė bankų klientų investicija – indėliai, net jeigu pelno procentas beveik nejuntamas. Jų kiekis bankuose vis labiau auga. Kaip pastebi Lietuvos bankų asociacijos vadovas, didžioji dalis klientų šiuo metu visai nebepasitiki ir nebeinvestuoja į korporatyvinio sektoriaus, t.y. įmonių, akcijas.

Ekonomistas ir finansų analitikas V.Katkus pastebi, kad investicijos į nekilnojamą turtą šiuo metu yra apstojusios, tačiau mano, jog atsigavus ekonomikai daugės investuojančių į antro būtinumo nekilnojamą turtą. Dabar, anot V.Katkaus, Lietuvoje yra vos keletas šimtų asmenų, kurie ryžtasi didesnei rizikai savo turtu investuodami.

 „Per metus gyventojų indėliai išaugo 1,4 mlrd. litų vien tiktai lietuviškuose bankuose“, – sako Finansų analitikų asociacijos valdybos narys M.Vaičiulis. 

Vis dėlto, anot M.Vaičiulio, investicijos į indėlius turėtų pradėti mažėti, nes dabar palūkanos, pavyzdžiui, mokamos vakarietiškų bankų, yra labai nedidelės. Jo nuomone, ateityje, tikėtina, išaugs investicijų į fiksuoto termino ir fiksuotų palūkanų obligacijas. 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai