Tiesa.com   |   2010-09-21

Lietuviai ieško R1 geno

  
Lietuviai ieško R1 geno
© Projekto iniciatorių nuotr.
„Lithuanian Icebreakers77“ išvyko ieškoti R1 geno.

„Lithuanian Icebreakers77“ pasivadinusi verslo ir kitų sričių atstovų grupė, iškėlę „Tūkstantmečio odisėją“ įveikusios „Ambersail“ bures, šeštadienį išvyko į intriguojančią ekspediciją.

Iš Porto uosto Portugalijoje pajudėjusi komanda žada per 360 valandų aplankyti pagrindinius Pietų Europos bei Šiaurės Afrikos uostus, juose surasti vertingų idėjų verslui ir jo infrastruktūrai vystyti Lietuvoje bei patikrinti, ar išties R1 genas lemia tenykščių gyventojų ir mūsų panašumus.
15 žmonių įgula, kurioje - verslininkai, teisininkai, visuomenės veikėjai, įvairių profesijų atstovai, dvi savaites plauks Atlanto vandenynu ir Viduržemio jūra, o krantuose aplankys tokius miestus kaip Porto, Kaskai, Lisabona (Portugalija), Kadizo, Malaga, Almerija, Kartagena, Ibiza, Maljorka ir Barselona (Ispanija), Kasablanka, Rabatas (Marokas) bei Gibraltaras.

„Esame jau susisiekę su šių miestų valdžios bei verslo atstovais. Iš jų semsimės idėjų, kaip gerinti verslo aplinką mūsų šalyje, ieškoti naujų galimybių abipusiam bendradarbiavimui, pristatysime investavimo galimybes Lietuvoje“, – sako ekspedicijos iniciatorius bei šturmanas bendrovės „Redhaus“ vadovas Rokas Volungevičius.

Pasak jo, ekspedicijos maršrutas pasirinktas neatsitiktinai. Jis remiasi nepriklausomo istorijos tyrėjo Aivaro Lileikos teorija, jog Europos pietų gyventojus su lietuviais sieja bendras R1 genas, ypač paplitęs Portugalijoje bei Ispanijoje. Tradicinį lietuvių kilmės suvokimą griaunantis istorikas ištyrė, jog šis genas prieš du tūkstančius metų po pietų Europą pasklido iš Sarmatijos, kuri plytėjo dabartinėje mūsų šalies teritorijoje. Vadinasi, kaip ir ispanai, portugalai bei kiti šio regiono gyventojai esame kilę iš tų pačių genčių, o bendras R1 genas gali lemti mūsų panašų santykį su aplinka, požiūrį į verslą ir jo principus.

Pasak R. Volungevičiaus, ši ekspedicija Atlanto vandenynu bei Viduržemio jūra yra pirmoji „Lithuanian Icebreakers77“ iniciatyva. Visi plaukiantieji investavo į kelionę savo lėšas ir paaukojo asmeninį atostogų laiką.

Ekspedicija jau sulaukė ir idėjinės paramos iš Vilniaus savivaldybės bei LR užsienio reikalų ministerijos – jos padėjo užmegsti ryšį su užsienio miestų savivaldybėmis. Kelionę taip pat palaiko „Rotary International“ klubas Lietuvoje.

„Lithuanian Icebreakers77“ susikūrė idėjiniais pagrindais, siekdama skatinti Lietuvoje žmonių verslumą, asmeninį aktyvumą bei lyderystę. Sambūris veikia visuomeniniais pagrindais ir į savo iniciatyvas ateityje žada įtraukti daugiau žmonių.

Jaunoji Lietuvos verslininkų karta savo pajėgas sutelkė kilniam tikslui: skatinti Lietuvoje žmonių verslumą, asmeninį aktyvumą bei lyderystę ir pralaužti ekonominius ir kultūrinius ledus tarp Lietuvos ir užsienio šalių, miestų. „Mūsų jaunatviška, nepailstanti ieškoti siela užkoduota ir pavadinime: „Icebreakers“ (liet. „ledlaužiai“) simbolizuoja veržlų ir kryptingą judėjimą, naujų idėjų paiešką ir atradimų troškimą, o skaičius 77 – grupės narių gimimo metų vidurkį, 1977-uosius, taip pat tai yra sėkmės ženklas”, – sako iniciatyvos autorius R. Volungevičius.

„Lithuanian Icebreakers77“ veikia visuomeniniais pagrindais ir siekia suburti kuo daugiau žmonių, nebijančių iššūkių, sunkumų, rizikos bei norinčių ir galinčių prisidėti prie grupės iniciatyvų.

„Lithuanian Icebreakers77“ komanda: Kapitonai Simas Steponavičius ir Linas Ivanauskas; Rokas Volungevičius, R|E|D HAUS vadovas; Tomas Kairys, „Geostatyba“ vadovas; Robertas Juodka, „Varul Vilgerts Smaliukas“ vykdantysis partneris; Žaneta Kubiliūtė, „Dalkia“ teisininkė, Audrius Dzikevičius, „Eurokonsultantų grupė“ vykdantysis partneris; Norbertas Pranckus, investuotojas bei verslininkas; Vytas Brusokas, investuotojas bei verslininkas; Simas Jurgelevičius, VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ projektų vadovas; Mantas Gagilas, VGPUL II traumatologijos skyriaus gydytojas; Martynas Jakimauskas, „Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai“ vykdomojo sekretoriaus I – asis pavaduotojas, Alvydas Naujėkas, Lietuvos vejų jėgainių asociacijos prezidentas; Vytenis Rasutis, „Medicinos banko“ tarybos narys, Kęstutis Barzdaitis, „Technologies INC“ generalinis direktorius.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai