Tiesa.com   |   2010-12-08

Lietuviai domisi poilsiu Estijoje

  
Lietuviai domisi poilsiu Estijoje
© D.Dokšaitė
Estijoje yra lankęsi 37 proc. 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų.

Pasibaigė spalio viduryje prasidėjusi specialiai Lietuvai skirta kampanija „Mėgsti kultūringai leisti laiką? Vadinasi, Tau patiks Estijoje!“. Ja buvo siekiama pakviesti lietuvius atostogauti Estijoje, susipažinti su šios šalies kultūra bei vykstančiais renginiais.

="text-align: left">Anot jo rengėjų, projektas susilaukė didelio lietuvių dėmesio – kampanijos interneto svetainę aplankė daugiau nei 50 tūkst. Lietuvos gyventojų. Paaiškėjo, kad dauguma lietuvių domisi Estijos kultūra, žemėlapiais bei kelionės automobiliu galimybėmis.
 
„Pastebėjome lietuvių susidomėjimą ir norą dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Lietuvių manymu, Estija, kaip turistinė šalis, įdomi todėl, kad ją patogu aplankyti automobiliu, joje gausu įdomių lankytinų vietų, įvairiausių pramogų. Lietuviai pabrėžė ir saugumą“, – sakė „Enterprise Estonia“ turizmo plėtros centro direktorius Tarmo Mutso. Jo manymu, Lietuvoje surengta kampanija pavyko puikiai.

Kampanijos metu dviejų didžiausių Lietuvoje radijo stočių eteryje vyko žaidimai – buvo lošiama kelionė į Estiją. Ši kampanija buvo taip pat vykdoma viešajame transporte, prekybos centruose bei internetu. Kampanijos metu buvo pristatytas kelionių po Estiją vadovas lietuvių kalba.

Kelionę į Estiją laimėjo kaunietė Brigita Jasnauskaitė, kuri kelionės laikotarpį galėjo pasijusti tikra radijo korespondente – radijo stoties M1 eteryje telefonu pasakojo savo dienos įspūdžius.

„Tai buvo itin šaunus nuotykis. Pervažiavome Estiją nuo Vakarų iki Rytų, aplankėme Taliną, Kadriorgo parką ir Estijos nacionalinį meno muziejų, Lahemaa nacionalinį parką bei jame esatį įspūdingo dydžio Palmse dvarą; senovinę Rakvere pilį. Visos aplankytos vietos yra skirtingos, tačiau nuostabios savo unikalumu. Likau labai sužavėta,“ – džiaugėsi B. Jasnauskaitė.

Estijoje yra lankęsi 37 proc. 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Praėjusiais metais apgyvendinimo paslaugomis Estijoje naudojosi 33441 turistas iš Lietuvos. Didesnioji Lietuvos turistų dalis, t.y. 70 proc., Estijoje lankėsi ne vieną kartą.

Kitąmet Talinas perims Europos kultūros sostinės estafetę. Miesto renginių programą galima rasti interneto svetainėje
  

Komentarai

Naujausi straipsniai