Raimonda Kubiliūtė   |   2010-05-24

Atostogos Anglijoje – su palapine

  
Atostogos Anglijoje – su palapine

Per atostogas norisi lėkti kuo toliau nuo namų – kur nors į tolimą kraštą. Tačiau ir čia pat, Anglijoje, netrūksta gražių vietų ir tikrų stebuklų. Pasinaudokite keturių lietuvių patirtimi, ir artėjant vasarai ruoškite palapines, pinigines ir atostogauti traukite į Velsą bei pietvakarių Angliją.

-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

Šį kartą atostogoms nepasirinkome egzotiškos šalies, nusprendėme pakeliauti po Didžiąją Britaniją, kurioje gyvename ir dirbame. Kokia ji iš tiesų žavi!“ – šypsojosi kelionę prisiminusi Londono lietuvė Renata Petraitytė. Su dar trimis draugais ji per pusdienį susikrovė daiktus, įsipylė benzino ir leidosi į šešių dienų išvyką.

 

 

Pigu ir ekonomiška

 

Draugija „susiveikė“ automobilį ir taip sutaupė nemažai svarų. Keliautojams iki 25 metų nuomotis automobilio neapsimoka, nes už draudimą tenka mokėti 100 svarų papildomai, o kur dar automobilio nuomos mokestis ir kuro išlaidos. Tad jei turite galimybę, keliaukite nuosavu ar draugų transportu.

 

Iškylautojai ketino nakvoti kempinguose, todėl prieš kelionę prisipirko maisto, kad sutaupytų neišlaidaudami kavinėse, o juk ir vakare ant laužo keptos dešrelės kur kas gardesnės nei pakelės kavinėje ar restorane ruoštas kepsnys.

 

Prieš žygį viena keliautojų naršė internete ir domėjosi, ką būtų įdomu pamatyti. Buvo sudarytas lankytinų vietų sąrašas, tačiau keliaujant nuo jo teko gerokai nukrypti. „Atvažiuodavome į kokią nors vietą, pasiimdavome lankstinukų ir aptikdavome dar įspūdingesnių vietų. Tad savo planą metėme į šoną ir draugiškai sutarėme, kad mūsų tikslas – pasiekti pietvakariausią Anglijos tašką – Penzansą“, – sakė R. Petraitytė.

 

 

 Kempingai net su sūkurinėmis voniomis

 

Jei neieškote prabangos, geriausia – nakvoti kempinguose. Už nedidelį mokestį galite rasite patogių ir net labai prabangių. „Keturių žmonių draugijai naktis su palapinėmis ir automobiliu kainuoja 17–30 svarų. Padalijus į keturias dalis, kiekvienam tenka po kelis svarus. Visur yra dušai, tualetai, virtuvės, o kai kuriuose kempinguose įrengti net baseinai ir sūkurinės vonios“, – pasakojo lietuvė.

 

Keliautoja įspėja, kad sudarant kelionės planą reikėtų įsitikinti, ar toje vietoje, kur ketinate nakvoti, yra kempingas, nes ne visur jų rasite.

 

„Vieną dieną jau vakarėjant aptikome kempingą, bet dar nebuvo sutemę, tad nusprendėme keliauti toliau ir vėliau apsistoti kitoje vietoje. Tačiau tą naktį teko nakvoti automobilyje, automagistralėje tarp sunkvežimių, nes įvažiavome į teritoriją, kurioje nėra lankytinų objektų, tad neįrengta ir kempingų“, – įspėja keliautoja.

 

Daugelyje nakvynės vietų rašoma, kad svečius jie priima iki 5 valandos vakaro, tačiau, pasak lietuvės, jei šypsaisi ir esi draugiškai nusiteikęs, už vartų neliksi, net jei atvyksi 2–3 valandomis vėliau.

 

Kempingų keliaudami rasite daug, tad neverta pulti į pirmą pasitaikiusį, nes už kilometro gali būti kitas, dar geresnis ir toks pats pigus. Be to, kaip pasakojo keliautoja, visi tvarkingi, jaukūs, lankytojai griežtai laikosi tvarkos taisyklių ir nedrumsčia vieni kitiems ramybės.

 

Fantastiškos pilys

 

Anglija gali didžiuotis įstabaus grožio pilimis. Kaip pasakojo lietuvė, jų tiek daug, kad visų ir neįmanoma aplankyti. Iškylautojai susidarė sąrašą, tačiau privažiavę prie vienos, netoliese rasdavo dar ne vieną nuostabią pilį. Visos skirtingos, žavios, išlaikiusios šimtmečių dvasią. Bilietas į pilis kainuoja 3 svarus, o atvykti patartina iki 16 valandos, nes vėliau pilis gali būti uždaryta.

 

Kai kur likę tik pilių griuvėsiai, kitos – lyg muziejai. „Pilyse vyksta pramoginiai pasirodymai, įrengti gąsdinimo kambariai, pasakojamos legendos, įbauginama šmėklomis ir dar esą pilyje gyvenančiais vaiduokliais. Daugelis pilių pritaikytos ir pobūviams, jose vyksta tuoktuvių ceremonijos. Užklydome į vieną pilį, kurioje ne tik galima viską liesti, matuotis drabužius, pasėdėti prie stalo, bet ir raginama įsijausti į anų laikų dvasią, tapti tikrais pilies gyventojais, nusifotografuoti. Taigi turistui sukuriamos visos sąlygos įkvėpti dalelę Anglijos istorijos dulkių“, – šyptelėjo keliautoja.

 

 

Pramogos pagal poreikius

 

Pasak lietuvės, juos nustebino ne tik pilys, bet ir daugybė kitų gražių vietų. „Fantastiško grožio kriokliai, didingos uolos, seni dvarai daro ne ką menkesnį įspūdį. Gausu informacijos centrų, kuriuose yra lankstinukų su to regiono lankytinomis vietomis. Kur tik nuvažiuosi, visada tau bus paaiškinta, kaip rasti dominantį objektą. O jų mažame plotelyje gali būti net iki trisdešimties“, – tikino mergina.

 

Keliautojai aplankė įspūdingą drugelių parką, krioklius, sidro fermą, šokolado fabriką, stalaktitų ir stalagmitų uolas, dinozaurų parką ir dar daug kitų nuostabių vietų.

 

„Pramogų Anglijoje – kiekvienam pagal poreikius ir skonį. Keliaujant su vaikais netrūksta vietų, kurios sužavėtų mažuosius, bet rinkomės visko po truputį, mat turėjome šešias dienas ir keliavome niekur neskubėdami“, – sakė Renata.

 

 

Nelemtas pasivaikščiojimas

 

Keliaudama draugija jautėsi saugiai, nors išvykoje teko susidurti ir su policija, ir su ligoninės personalu, net gelbėtojų komanda.

 

„Apsistojus viename iš kempingų, pamatėme uolas ir su drauge nutarėme pasivaikščioti pakrante, nueiti iki jų ir nusifotografuoti. Jau vakarėjo, o kol nuėjome, ir sutemo. Ėmė kilti vanduo, o kelio atgal nebebuvo. Teko ropštis į uolas ir laukti, kol pasigedę draugai iškvies pagalbą, mat net telefonų nebuvome pasiėmusios.

 

Bičiuliai, nesulaukę merginų, paskambino policijai, ši atsiuntė 20 gelbėtojų komandą. Kai jie atvyko, buvo sprendžiama gal iškviesti malūnsparnius, bet ėmė švisti, vanduo nuslūgo ir šiaip taip nusileidome nuo uolų. Gelbėtojai buvo ypač malonūs, juokavo, stengėsi sumažinti mūsų patirtą įtampą. Beje, už gelbėjimo operaciją neteko sumokėti nė svaro“, –  laimingai pasibaigusiu žygiu į uolas džiaugėsi mergina. Teko ir į ligoninę nuvykti įsisiurbus erkei – ten iš karto apžiūrėjo, ištraukė erkę ir išleido.“

 

 

Jaunimo nedaug

 

Keliautojus nustebino tai, kad ir kempinguose, ir lankytinuose objektuose dažniausiai tik vyresnio amžiaus žmonės. Renata svarstė, gal posakis, kad anglai keliauti ima tik sulaukę pensijos, nėra visiškai iš piršto laužtas. Puikų įspūdį daro vietiniai gyventojai. „Lankantis viename iš dvarų, mus užklupo lietus, tad pardavėja mielai pasisiūlė paskolinti skėtį, kad tik nesušlaptume“, – juokėsi keliautoja.

 

„Pasaulis margas, žavus ir įdomus, bet nebūtina skristi į kitą pasaulio kraštą, kad pamatytum didingus krioklius, mistiškas uolas, jaukius miestus ir kaimus, kad sutiktum malonių žmonių ir vakare sulauktum nuostabaus grožio saulėlydžio... Visa tai yra ir daugelio dar neatrastoje Anglijoje“, – po kelionės reziumavo lietuvė.

 

 

Verta aplankyti

 

Įspūdingus krioklius „Devils bridge“ vidurio Velse.

 

Nuostabaus grožio katedrą „St Davids Eglwys Gadeiriol Cathedral“ Pembrukšyre.

 

Pilį „Pembroke Castle“ Pembroke.

 

Stalaktitų ir stalagmitų urvus, dinozaurų parką ir akmens amžiaus kaimelį „Dan-yr-ogof“ vidurio Velse.

 

Kyšulį „Land’s end“ netoli Penzanso.

 

Pilį, įsikūrusią Sen Mišelio saloje, netoli Kornvalio.

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai