Tiesa.com   |   2010-10-15

10 JAV miestų: gyventi? pirkti? nuomotis?

  
10 JAV miestų: gyventi? pirkti? nuomotis? Majamis tampa gerų sandorių vieta.

Jei keliaudami po Ameriką susigundytumėte ten ir pasilikti, pateikiame įdomių faktų, kuriuose miestuose būstą palankiau pirkti ar nuomotis. Pavyzdžiui, Detroitas ir Kolumbas žemomis kainomis vilioja įsigyti nekilnojamojo turto, tačiau tokiuose milžinuose kaip Niujorkas ar Sietlas būstą labiau apsimoka nuomotis, tikina CNN paskelbtas kas tris mėnesius sudaromas Trulia.com pirkimo ir nuomos indeksas.

-align: justify; ">Majamis. Pirkti!
Vidutinė kaina 229 293 $
Vidutinė mėnesio nuoma 2165 $
Nuomos kainos koeficientas 8,83
Dėl rinkos nuosmukio bei nedarbo Majamis tampa gerų sandorių vieta. „Tai vietovė, kur rinkos klestėjimo metais žmonės skrido iš viso pasaulio, pirko namus ir juos tobulino. Rezultatas – išpuoselėti Majamio rajonai, – tikina nekilnojamojo turto agentas Christianas Tupperis. – O kainos anksčiau buvo bene keletą kartų didesnės nei dabar, tad norintys įsigyti nuosavybės Majamyje turi pačias palankiausias sąlygas.“ Agentas teigia, jog kaip tik dabar klientams jis siūlo 2 miegamųjų butą aukštos klasės pastate Majamio centre, kuris kainavo 500 tūkst. dolerių, o dabar parduodamas vos už 350 tūkst. dolerių.
 
Manhetenas. Nuomotis.
Vidutinė kaina 1 579 748 $
Vidutinė mėnesio nuoma 3742 $
Nuomos kainos koeficientas 35,18
Manhetenas įsitvirtino sąrašo viršūnėje dėl „dangų remiančių“ kainų. Būtent ši priežastis nulėmė, jog salos gyventojams nuosavybės įsigijimas tapo neracionaliu ir nepraktišku sprendimu.
Vidutinė mėnesio nuoma Manhetene – 3700 dolerių. Ir tai tikrai nėra pigu. Tačiau greičiausiai, palyginus nuomos kainą ir sumą, kurią tektų pakloti, jeigu norėtum tą namą nusipirkti ( vidutiniškai 1,7 mln.), noras nutraukti savo nuomos sutartį išgaruotų lyg dūmas.
„Didžiausi miestai-nuomotojai yra tie, kur namų nuosavybės kainos yra aukščiausios. Tad visai nenuostabu, jog Niujorkas patenka į jų gretas, – sakė Trulia.com atstovas spaudai Kenas Shumanas. – Nors namų kainos Niujorke ėmė kristi, nuomotis būstą vis tiek kur kas pigiau.“
 
Detroitas. Pirkti!   
Vidutinė kaina 142 154 $
Vidutinė mėnesio nuoma 1055 $
Nuomos kainos koeficientas 11,22
Nepaisant to, jog namų kainos praėjusiais metais šoktelėjo 20%, o gamyba bei automobilių pramonė ėmė atsigauti, vis tiek pirkti namus Detroite apsimoka kur kas labiau, nei nuomotis. Trulia.com spaudos atstovas sakė: „Nors kainos ir pakilo, tačiau bendro vaizdo tai nekeičia: pirkėjai vis tiek turi puikių šansų įsigyti nekilnojamojo turto už prieinamą kainą.“
 
Sietlas. Nuomotis.
Vidutinė kaina 614 762 $
Vidutinė mėnesio nuoma  1 654 $
Nuomos kainos koeficientas 30,97
Sietlas nenukentėjo nei nuo rinkos nuosmukio, nei nuo didelio nedarbo lygio, kaip kiti miestai, tad NT kainos išliko palyginti aukštos: miestas atsidūrė antroje sąrašo, kur geriausia nuomotis būstą, vietoje.
Sietlas sulaukia daugybės nuomininkų iš užmiesčio, kurie dar nėra pasiruošę pirkti, todėl žmonių, ieškančių išsinuomoti būstą, yra daugiau, nei norinčių jį įsigyti.
Dėl to, jog namų pirkti niekas nenori, nuomos rinka tiesiog perpildyta: vieno miegamojo butą su visais baldais agentūra neseniai išnuomojo už 1595 dolerius, nors pernai to paties buto mėnesinė nuomos kaina buvo 1950 dolerių.
 
Džeksonvilis, Florida. Pirkti!
Vidutinė kaina 118 178 $
Vidutinė mėnesio nuoma 888 $
Nuomos kainos koeficientas 11,09
„Turėtum būti kvaištelėjęs, jeigu turėdamas nuolatinį darbą nuomojiesi būstą Džeksonvilyje, – tikina spaudos atstovas. – Palūkanų norma pasakiškai palanki, be to, dauguma būstų inventorizuoti, tad pasirinkimas tiesiog nuostabus. Jau nekalbant apie galimybes nustverti puikų sandėrį dėl rinkos nuosmukio.“
 
Arlingtonas, Teksasas. Pirkti!
Vidutinė kaina 67 518 $
Vidutinė mėnesio nuoma 722 $
Nuomos kainos koeficientas 7,29
Apmirusi Arlingtono gyvenamųjų namų rinka įstumia jį į butų pirkėjams patraukliausių miestų sąrašą.
„Pardavimai krinta, o tai suteikia didelių šansų pirkėjams derėtis su savininkais ir įsigyti ką nors tikrai labai vertingo“, – tikina Trulia.com spaudos atstovas Kenas Shumanas.
 
Fortvortas, Teksasas. Nuomotis.
Vidutinė kaina sąraše 329 066 $
Vidutinė mėnesio nuoma 924 $
Nuomos kainos koeficientas 29,67
Tai trečias miestas, kuriame protingiausias sprendimas – nuomotis, o ne pirkti. „Čia labai daug naujų namų, kurie nebuvo parduoti ir atsidūrė nuomos rinkoje, todėl nepaprastai sunku išlaikyti nuomos kainas ir jos krinta, – atvirauja nekilnojamojo turto agentas Georgas Cliftas. – Savininkai mažina kainas, konkuruodami tarpusavyje.“ 

 

Omaha, Nebraska. Nuomotis.
Vidutinė kaina 264 713 $
Vidutinė mėnesio nuoma 870 $
Nuomos kainos koeficientas 25,37
Dėl milžiniško skirtumo tarp butų nuomos ir įsigijimo kainų Omaha antrą ketvirtį iš eilės patenka į nuomai palankiausių miestų sąrašą.
Konsultantė Tara-Nichollė Nelson sako, jog nors atrodo, kad nuomotis trumpesniam laikotarpiui kur kas pigiau, visiškai įmanoma surasti pigių pasiūlymų ir ilgesniam nuomos kontraktui.
 
Kolumbas, Ohajas. Pirkti.
Vidutinė kaina 112 691 $
Vidutinė mėnesio nuoma 759 $
Nuomos kainos koeficientas 12,38
Kolumbas – dar vienas miestas, kuriame būstą įsigyti palankiau nei nuomotis.
Tobulos būklės 2 100 kvadratinių pėdų trijų miegamųjų su dviem su puse vonios kambariais namas, statytas 2006 m., dabar kainuoja 180 tūkst. dolerių, nors pradinė kaina siekė 216 tūkst. dolerių.
„Jeigu turite galimybę įsigyti nekilnojamojo turto, taip ir darykite, nes dėl palūkanų normos valstijoje jūs tikrai išlošite. Kainos čia labai žemos dėl rinkos nuosmukio ir naujų objektų rinkoje. Be to, Ohajuje pradedamos specialios programos įsigyjantiems būstą pirmą kartą“, – pasakoja nekilnojamojo turto pardavimo agentė šiame mieste Betsy Lynch.
 
Kanzaso miestas, Misūris. Nuomotis.
Vidutinė kaina 278 334 $
Vidutinė mėnesio nuoma 1 028 $
Nuomos kainos koeficientas 22,55
Čia pigiau nuomotis nei pirkti. Dėl perteklinės rinkos savininkai, negalintys parduoti savo nuosavybės, lyg šiaudo griebiasi nuomos, kad sudurtų galą su galu. 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai