Tiesa.com   |   2016-12-07

Lietuviai kalėdinėms dovanoms netaupo

  
Lietuviai kalėdinėms dovanoms netaupo
© Flickr.com
Vis daugiau žmonių kalėdines dovanas perka internetu ir pirkėjų krepšelis kasmet auga.
Europoje daugiausiai Kalėdinėms dovanoms internete ruošiasi išleisti airiai – 305 eurus.

Kasmet kalėdinėms dovanoms išleidžiamos nemažos sumos pinigų. Šiemet norėdami pamaloninti savo artimuosius, lietuviai planuoja atseikėti apie 178 eurus, o tai yra daugiau nei pernai.

Atlikusi tyrimą tokius duomenis pateikė bendrovė „DPD grupė“. Išanalizavus duomenis, paaiškėjo, kad vis daugiau žmonių kalėdines dovanas perka internetu ir pirkėjų krepšelis kasmet auga.
„Augimą lemia keli faktoriai: didėjantis pasitikėjimas elektroniniais verslais, noras sutaupyti laiko ir nesistumdyti žmonių pilnose parduotuvėse, kas yra itin aktualu prieš Kalėdas“, - sakė „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.
 
Lietuvių interneto prekių krepšelis kalėdinėms dovanoms lenkia latvių, tačiau kiek atsilieka nuo estų. Pastarieji dovanoms internete ketina išleisti 196 eurus, latviai – 155 eurus. Kaip ir Lietuvoje, kaimyninėse šalyse maždaug trečdalis apklaustųjų sakė, kad būsimos dovanų išlaidos yra didesnės nei pernai.
 
Europoje daugiausiai Kalėdinėms dovanoms internete ruošiasi išleisti airiai – 305 eurus.
 
Įdomu tai, kad nors estai išleidžia daugiau, bet žmonių, ketinančių dovanas pirktis internetu, šioje šalyje yra mažiau nei Lietuvoje ar Latvijoje. 62 proc. bent kartą internetu apsipirkusių estų šiemet ruošiasi dovanas pirkti elektroninėse parduotuvėse. Tuo tarpu Lietuvoje internetu apsipirkti Kalėdinių dovanų ruošiasi 75 proc., Latvijoje – 73 proc. interneto pirkėjų.
Tyrimas atskleidė, kad daugiau išleisti dovanoms internete ruošiasi vyrai, o kalėdų staigmenomis elektroninėse parduotuvėse daugiausiai rūpinsis 18-34 metų žmonės.
 
„Svarbu nepamiršti, kad norint Kalėdines dovanas gauti laiku, reikėtų jau nedelsti jas užsisakyti. Jei prekes iš elektroninių parduotuvių Lietuvoje įsigysite iki gruodžio vidurio, jos gavėjus turėtų pasiekti laiku. Kitu atveju siuntos gali vėluoti“, – primena G. Bilevičius.
 
„DPD grupė“ atliko 23 450 žmonių tiesioginę apklausą dvidešimt vienoje Europos šalyje, Lietuvoje buvo apklausti 802 respondentai. Apklausa buvo vykdoma 2016 m. rugsėjo – spalio mėnesiais.
 
 
  

Žymos: Išlaidos, Lietuviai, estai, Kalėdinės dovanos, latviai, airiai, internetinė prekyba

Komentarai

Naujausi straipsniai